Co na to PWSZ? [WIDEO]

RDN, Słowo za słowo, 26.06.2022

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewniał podczas wizyty w Nowym Sączu, że chętnie przyjmie wniosek tutejszej PWSZ o utworzenie kierunku lekarskiego. Czy uczelnia zamierza skorzystać z takiej możliwości?

Minister mobilizował PWSZ i inne uczelnie do takiego ruchu, bo w Polsce brakuje lekarzy. Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Mariusz Cygnar nie wykluczył na antenie RDN Nowy Sącz, że taki wniosek zostanie złożony.

– Myśleliśmy już o tym wcześniej. Jestem w trakcie rozmów z kierownictwem Instytutu Zdrowia i będziemy się intensywnie zastanawiać, a niedługo prowadzić działania, jeśli zdecydujemy się wnioskować do ministra o kierunek lekarski. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych 2-3 miesiącach – podkreślił.

Uczelnia przygotowuje się do otwarcia kierunku położnictwo, co jest planowane na październik 2023 roku. Rozpoczęły się już prace nad koncepcją budynku przy Instytucie Kultury Fizycznej, który miałby służyć studiującym ten kierunek.

Dodajmy, że od nowego roku akademickiego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zmieni swój status i nazwę na Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Link do wywiadu rektora PWSZ dr. hab. inż. Mariusza Cygnara w radiu RDN w programie „Słowo za słowo” (13’24”):  https://youtu.be/2PDcgdyHtSs

Link do informacji: https://www.rdn.pl/news/minister-czarnek-chce-studiow-medycznych-w-nowym-saczu-co-na-to-pwsz-wideo