Już po raz szósty, w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odbyła się konferencja pt. „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” zorganizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundację Łódź Akademicka.

Tym razem tematem przewodnim było wsparcie aktywizacji zawodowej poprzez sport.

Wydarzenie otworzył prof. Tomasz Kostka, Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a wykład inaugurujący konferencję, pt. „Niemożliwe nie istnieje” wygłosił Przemysław Świercz – Kapitan Reprezentacji Polski w Amp Futbolu.

Wśród wielu ciekawych prelekcji, znaczącym wydarzeniem była debata z udziałem Euzebiusza Smolarka, Reprezentanta Polski w piłce nożnej pt. “Sport – droga do sukcesu”.

W konferencji udział wzięło ponad 250 uczestników. Poza prelekcjami i debatami dotyczącymi osób niepełnosprawnych, było umożliwienie uczestnikom bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, a tym samym podniesienie ich szans na znalezienie odpowiedniej pracy, praktyki czy stażu.

Wydarzeniem towarzyszącym Konferencji były Targi Pracy oraz Strefa Doradztwa Zawodowego, gdzie uczestnicy mieli możliwość zweryfikować swoje CV, dowiedzieć się jak poprawnie napisać list motywacyjny, poznać najskuteczniejsze metody poszukiwania pracy, a także omówić przebieg i etapy rozmowy kwalifikacyjnej.

W drodze do Łodzi w ramach krótkiej przerwy w podróży wstąpiliśmy do Rezerwatu Przyrody „Niebieskie Źródła” położonego nieopodal Zalewu Sulejowskiego oraz Łódzkiej Palmiarni, uważanej za jedną z najnowocześniejszych w Europie. Nie mogło także zabraknąć wieczornego spaceru po ul. Piotrkowskiej.