Media o Dniu Kultury Języka 2019

DOBRY TYGODNIK SĄDECKI - ŚWIĘTO JĘZYKA I RÓŻNORODNOŚCI KULTUROWEJ W NOWYM SĄCZU!

"-W tym roku postanowiliśmy połączyć siły z Zespołem Szkół Ekonomicznych. Już drugi rok w Instytucie Języków Obcych studenci kształcą się na kierunku "lingwistyka dla biznesu". Taki kierunek mają tylko cztery uczelnie w całej Polsce. Prócz dwóch języków obowiązkowych studenci mają przedmioty z zakresu ekonomii oraz nauk o zarządzaniu i jakości. Stąd pomysł współpracy z sądeckim "Ekonomem", gdzie funkcjonują klasy łączące przedmioty ekonomiczne z językowymi. Sam język, lub sama ekonomia to w dzisiejszych czasach zbyt mało, by dobrze funkcjonować na rynku pracy - mówiła Monika Madej-Cetnarowska, dyrektor IJO PWSZ w Nowym Sączu."

MiastoNS - Nowy Sącz: XI Dzień Kultury Języka, czyli dobra kuchnia i przystępna wiedza!

"– Promujemy kultury różnych języków, ale przede wszystkim tych, które uczymy: niemiecki, rosyjski, angielski od 2008 roku. W tym roku postanowiliśmy połączyć siły z Zespołem Szkół Ekonomicznych. Już drugi rok w Instytucie Języków Obcych mamy kierunek Lingwistyka dla Biznesu, ten kierunek mają tylko cztery uczelnie w Polsce, a od nowego roku akademickiego wprowadzamy trzy ścieżki językowe: język angielski z chińskim, rosyjski z chińskim oraz niemiecki ze szwedzkim – powiedziała Monika Madej-Cetnarowska, dyrektor Instytutu Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu."

Sądeczanin - Wyjątkowe święto w PWSZ. Przez trzy godziny zachęcali do nauki języków obcych

"Przez trzy godziny, studenci i wykładowcy starali się zainteresować młodzież nauką języków obcych. Odbyły się warsztaty tłumaczeniowe z języka angielskiego i konwersatorium naukowe pod kierunkiem Barbary Binek na temat „Języka i kultury Chin”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił kabaret Morsy, a także Mikhail Pekarskiiej i Małgorzata Kaczanowska. Uczniowie mieli także okazję spotkać się z artystą Wojciechem Pażuchą i Aleksandrą Brzuzą."

Nowy Sącz nasze miasto - Studenci PWSZ świętują Dzień Kultury Języka.

 

Przygotowania i Dzień Kultury Języka 2019