W dniach 7 i 8 grudnia 2018 roku w Auli PWSZ gościliśmy już po raz drugi Pana Profesora Leszka Plocha wraz z Integracyjnym Zespołem Pieśni i Tańca MAZOWIACY. Pan Profesor Leszek Ploch – nauczyciel akademicki, muzyk, muzykoterapeuta, badacz naukowy, od wielu lat inicjuje rozmaite wydarzenia artystyczne i kulturalne z udziałem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. W roku 1985 utworzył Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca MAZOWIACY. Zespołowi towarzyszyła Pani Hanna Szczepańska-Ploch, pedagog, choreograf, zawodowy tancerz.

Zespół przedstawił bajkę świąteczną „List do św. Mikołaja”. Bajka poprowadziła wszystkich widzów przez tradycje i obyczaje świąteczne przy wtórze 12 najpopularniejszych kolęd. Na scenie pojawił się Święty Mikołaj i młodzież z niepełnosprawnością w przepięknych ludowych strojach z regionów całej Polski. Spektakl niesie wszystkim przesłanie nadziei, szczęścia i bliskości z drugim człowiekiem.

Na spektakl przybyli: Pani dr Halina Potok- Prorektor ds. studenckich i kształcenia, Pani mgr Bogusława Gaweł -zastępca Dyrektora Instytutu Pedagogicznego, Pani mgr Halina Kociubińska – Dyrektor Biura Rektora, Pan Jan Reszkiewicz – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej MADA wraz z podopiecznymi, pracownicy Uczelni, liczni studenci oraz uczniowie sądeckich szkół wraz z opiekunami.