DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, ZREALIZOWANY W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, W INSTYTUCIE EKONOMICZNYM PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W NOWYM SĄCZU 13.11.2018 r.

W dniu 13.11.2018 r., w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, odbył się Dzień Przedsiębiorczości, zrealizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Podczas Dnia Przedsiębiorczości młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci wzięli aktywny udział w przygotowanych zajęciach w formie: wykładów, warsztatów, szkoleń.

Dzień Przedsiębiorczości cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Instytut Ekonomiczny odwiedziło 350 uczniów wraz z opiekunami, z 14 szkół.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w wykładzie: „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”, wykładzie: ,,Psychologia reklamy”, warsztatach: „Jak świadomie kształtować własną ścieżkę kariery – Trening personalny”, warsztatach: „Efektywna komunikacja i współpraca w zespole”, szkoleniu: „Grafika 3D w programie CorelDraw” oraz warsztatach: „Przedsiębiorczość a działalność gospodarcza”. Wszystkie wydarzenia odbywały się w trzech cyklach.

Z rozmów z uczniami i ich opiekunami wynika, że byli oni zadowoleni z przeprowadzonych zajęć, które ocenili jako interesujące i bardzo dobrze poprowadzone. Interesujący program, różnorodne formy aktywności, które zaoferowali Wykładowcy Instytutu Ekonomicznego w ramach Dnia Przedsiębiorczości, pozwoliły uczestnikom zdobyć wiedzę i konkretne umiejętności niezbędne do założenia własnej firmy.