W dniach 17-18 listopada 2017 r. w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej gościliśmy Pana Profesora Leszka Plocha wraz z Integracyjnym Zespołem Pieśni i Tańca MAZOWIACY, którego jest założycielem. Zespół swoim występem uświetnił obchody 20-lecia istnienia Uczelni. Występy osób niepełnosprawnych wywołały wielki entuzjazm i wzruszenie wśród zebranej publiczności, były ucztą dla oka i ucha. Zgromadzeni widzowie wyrazili swoje emocje gromkimi brawami, a na ręce prof. Leszka Plocha zostały złożone podziękowania przez  doc. dr Marka Reichela - Prorektora ds. nauki, rozwoju i współpracy oraz dr Halinę Potok - Prorektor ds. studenckich i kształcenia.

Leszek Ploch – nauczyciel akademicki, muzyk, muzykoterapeuta, badacz naukowy. Od wielu lat podejmuje działania w kierunku upowszechniania twórczości artystów z niepełnosprawnością oraz włączania tych osób w rozwój kultury w najbliższym środowisku społecznym. Jest działaczem społeczno-naukowym, który angażuje się na rzecz respektowania prawa osób z niepełnosprawnością do godnego życia w szeroko rozumianej kulturze i sztuce. Inicjuje rozmaite wydarzenia artystyczne i kulturalne z udziałem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Człowiek o wielkim sercu i niesamowitej empatii. Jego działania charakteryzują się ogromnym rozmachem i nowatorstwem. Skupia wokół siebie wielu ludzi – wolontariuszy, studentów, ludzi kultury i sztuki, osoby związane ze szkolnictwem wyższym, a także przyjaciół i rodziny osób z niepełnosprawnością.

Zespół MAZOWIACY posiada przeszło trzydziestoletnią tradycję, wiele podróżuje po całym świecie, prezentując swój bogaty program artystyczny.