„Uczyć, bawiąc” – Małopolska Noc Naukowców 2017

29 września 2017 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu odbyła się XI już edycja Małopolskiej Nocy Naukowców, koordynowanej przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. Organizowane corocznie w wielu małopolskich uczelniach, wydarzenie to ma na celu popularyzowanie nauki wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych przede wszystkim poprzez zabawę i możliwość bezpośredniego zgłębiania tajników szeroko rozumianej nauki i pracy naukowców.

Podczas tegorocznej Małopolskiej Nocy Naukowców można było wciąć udział w różnorodnych formach aktywności naukowej, które przeprowadzane były równolegle w Kampusie Dydaktyczno-Sportowym i Instytucie Technicznym. Na wszystkich pasjonatów nauki czekały więc zarówno rozmaite: prezentacje i pokazy (np. doświadczeń fizycznych i chemicznych czy robotów mobilnych), warsztaty (np. językowe, komputerowe, związane ze zdrowiem, sztuk walki czy w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym), laboratoria (np. produkcji żywności – eksperymenty molekularne, metrologii czy urządzeń elektrycznych), wykłady, jak również liczne gry i konkursy wiedzy.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz instytucjom wspierającym Małopolską Noc Naukowców w naszej Uczelni. Zapraszamy ponownie za rok.

Partnerami Małopolskiej Nocy Naukowców byli: Helios, firmy Wiśniowski i Koral, Sądeckie Mecyje, a także Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, który - jak co roku - na swoje warsztaty przyciągnął rzesze zainteresowanych.

 

Koordynator projektu: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

http://nocnaukowcow.malopolska.pl/

logo new stopa1 43278350 6268 480f 9ebf c3727a8a7f3c

 erp znapisemmaopolska2 eda08f17 6e14 4df3 999e 466daa22afb7

 

 

Partnerzy MNN w Nowym Sączu

 

mord

helios

 

 

 

 

wiśniowski 

 

 

 

    koral

 

      

 

mecyje

 

banner www5 750 100 2017