Podpisanie porozumienia rektorów uczelni z Małopolski z władzami województwa małopolskiego w sprawie długofalowej współpracy w krakowskich Sukiennicach, w sali Siemiradzkiego Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku.

 

W krakowskich Sukiennicach, w sali Siemiradzkiego Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, czternastu rektorów uczelni z Małopolski, 13 maja br., złożyło podpisy pod porozumieniem z województwem małopolskim w sprawie długofalowej współpracy.

Do udziału w projekcie zaproszona została również Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, którą reprezentował rektor, dr hab. inż. Mariusz Cygnar.

Inicjatorem nawiązania współdziałania władz regionu z uczelniami krakowskimi oraz PWSZ-tami z regionu Małopolski jest marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Głównym celem jest podjęcie wspólnych działań na rzecz rozwoju gospodarczego Małopolski i ułatwienie realizacji innowacyjnych projektów i kluczowych przedsięwzięć.

– Porozumienie, które dzisiaj podpisaliśmy, jest początkiem bezprecedensowego przedsięwzięcia. Współpraca samorządu ze środowiskiem naukowym na szczeblu akademickim jest nie tylko szansą na pobudzenie aktywności gospodarczej w regionie i podniesienie jego konkurencyjności. To także kolejny krok w przygotowaniach do Forum Gospodarczego, które odbędzie się już we wrześniu w Krynicy-Zdroju – mówił podczas uroczystego podpisania porozumienia marszałek Witold Kozłowski.

– Długo moglibyśmy opowiadać o tym, dlaczego Forum Ekonomiczne przeniosło się do Karpacza – mówił Witold Kozłowski. – My jednak nie oglądamy się za siebie. Zgodnie z myślą Wojciecha Młynarskiego: „róbmy swoje” – postanowiliśmy działać. Chcemy, by Forum Gospodarcze, które zamierzamy zorganizować w Krynicy – Zdroju, było największym wydarzeniem, nie tylko w Polsce.

Ambicją gospodarza województwa jest, by krynickie spotkania polityków, biznesmenów i samorządowców, nie tylko z naszego kraju, było polskim Davos.

- Nawiązanie tak szerokiej współpracy stworzy warunki do wymiany bezcennych doświadczeń organizacyjnych i metodycznych. Jestem przekonany, że wzmocnienie więzi między sferą nauki i gospodarki wyzwoli efekt synergii, który przełoży się na przyspieszenie rozwoju całego województwa, zarówno na polu gospodarczym, jak i edukacyjnym. Wspólne działania przy realizacji innowacyjnych projektów i przedsięwzięć wpisują się także w Strategię Rozwoju Województwa „Małopolska 2030” – podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

Organizacja krynickiego forum, to nie jedyne planowane przedsięwzięcie władz Małopolski i małopolskich uczelni.

Porozumienie dotyczy również ścisłej współpracy przy organizacji III Igrzysk Europejskich w czerwcu i lipcu 2023 r., których gospodarzem będzie nasz region. Zawody w sportach walki, dyscypliny rowerowe MTB biegi górskie będą rozegrane w Krynicy-Zdroju.

Rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr hab. Mariusz Cygnar z satysfakcją przyjął zaproszenie do udziału we współpracy z władzami Małopolski.

- Dzięki inicjatywie marszałka Witolda Kozłowskiego nasza Uczelnia stała się ważnym partnerem w działaniach na rzecz rozwoju nie tylko Sądecczyzny, ale Małopolski. Zacieśni to współpracę z uczelniami krakowskimi pod względem szeroko rozumianych przedsięwzięć kulturalnych, sportowych czy nawet naukowo – badawczych, ale również pozwoli na szereg działań, w szczególności tych na rzecz zrównoważonego rozwoju Małopolski. Potencjał intelektualny i infrastrukturalny jakim dysponuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zapewne przyczyni się do stworzenia odpowiednich warunków w ramach przewidzianych zadań w obszarze organizacyjnym, edukacyjnym i naukowym. Mam na myśli przede wszystkim duże zaangażowanie pracowników Uczelni i studentów, którzy zawsze bardzo aktywnie uczestniczyli w różnego typu działaniach związanych, nie tylko z samą Uczelnią, ale znacznie wykraczających poza obszar jej działalności. Jestem przekonany, że podjęta inicjatywa pozwoli bardziej uaktywnić współpracę władz samorządowych Małopolski z uczelniami mającymi istotny wpływ na rozwój naszego województwa.

******

Porozumienie o współpracy z województwem małopolskim podpisały uczelnie krakowskie: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Akademia Ignatianum, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja oraz: Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Na zdjęciu pierwszym poniżej: (z lewej) rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr habilitowany inż. Mariusz Cygnar, podczas uroczystego podpisania porozumienia o współpracy rektorów uczelni z Małopolski z władzami województwa małopolskiego w sali Siemiradzkiego Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach; na drugim: rektor, dr habilitowany inż. Mariusz Cygnar, w środku, podpisuje porozumienie o współpracy  Uczelni z władzami województwa małopolskiego

Rektor PWSZ w Nowym Sączu dr hab. inż. Mariusz Cygnar, z lewej, podczas uroczystego podpisania porozumienia o współpracy rektorów uczelni z Małopolski z władzami województwa małopolskiego

Rektor PWSZ w Nowym Sączu dr hab. inż. Mariusz Cygnar, w środku, podpisuje porozumienie o współpracy z władzami województwa małopolskiego

 

Fotografie: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Na zdjęciach poniżej: rektorzy i goście, w sali Siemiradzkiego Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, w krakowskich Sukiennicach, podczas podpisania porozumienia z władzami województwa małopolskiego w sprawie długofalowej współpracy. Zdjęcie pierwsze: ogólny widok sali Siemiradzkiego Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku z uczestnikami spotkania w tle obraz Jana Matejki - "Kościuszko pod Racławicami"; zdjęcie drugie: przemawia marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski; trzecie: (z lewej) rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr habilitowany inż. Mariusz Cygnar; czwarte: rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr habilitowany inż. Mariusz Cygnar (z prawej); piąte: przemawia marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski; szóste: marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski za stołem prezydialnym (w masce antycovidowej, podobnie jak wszyscy uczestnicy spotkania); siódme: widok ogólny sali Siemiradzkiego Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku z uczestnikami spotkania, w tle obraz Jana Matejki - "Hołd pruski"; ósme: za stołem, na tle obrazów siedzą rektorzy małopolskich uczelni, trzeci od prawej - rektor, dr habilitowany inż. Mariusz Cygnar; dziewiąte: marszałek Witold Kozłowski (w środku) na tle fragmentu obrazu Jana Matejki - "Hołd pruski"; dziesiąte: moment podpisywania przez rektorów porozumienia z władzami województwa małopolskiego, trzeci z prawej dr habilitowany inż. Mariusz Cygnar; jedenaste: moment podpisywania przez rektorów porozumienia z władzami województwa małopolskiego, w środku - dr habilitowany inż. Mariusz Cygnar; dwunaste: rektorzy oraz władze województwa, na stojąco, z otwartymi dokumentami, prezentują podpisane porozumienie, pierwszy z prawej: dr habilitowany inż. Mariusz Cygnar; trzynaste: rektorzy oraz władze województwa, na stojąco, z otwartymi dokumentami, prezentują podpisane porozumienie, czwarty z prawej: dr habilitowany inż. Mariusz Cygnar; czternaste: zbiorowe zdjęcie rektorów i samorządowych władz wojewódzkich, w tle obraz Jana Matejki - "Hołd pruski"

Znakomite wiadomości dotarły do nas z włoskiej Ivrei, gdzie na Mistrzostwach Europy w slalomie kajakowym kajakarka - Klaudia Kinga Zwolińska – studentka trzeciego roku pedagogiki naszej Uczelni i zawodniczka nowosądeckiego Klubu Sportowego „Start” w K-1 była o krok od wywalczenia medalu (czwarte miejsce), ale wywalczyła kwalifikację do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! W konkurencji C-1 była 18.

Klaudia Zwolińska specjalnie dla naszego, uczelnianego portalu powiedziała:

- Cały okres kwalifikacji na Igrzyska był dla mnie bardzo trudny. Duża presja i stres, ponieważ miałam stratę punktową do rywalki. W Krakowie wygrywając kwalifikacje odrobiłam stratę i wszystko miało się rozegrać w Ivrei na Mistrzostwa Europy. W Ivrei mają świetny tor, bardzo ciężki i specyficzny, drugiego takiego nie ma. Już po kwalifikacjach wiedziałam, że jestem w formie i mogę się ścigać z najlepszymi. Półfinały były dla mnie jeszcze bardziej stresujące, ponieważ to właśnie one były rozstrzygające o wyjeździe do Japonii. Przejazd półfinałowy dał mi awans do finału, a tym samym kwalifikację imienną do Tokio. Przejazd finałowy był już zupełnie inny. Miałam dużo spokoju i pewności siebie. Niewielki błąd zaważył o otarciu się o medal. Mimo żalu z powodu miejsca znienawidzonego przez sportowców, patrzę z optymizmem w przyszłość, ponieważ to były pierwsze zawody, w których udowodniłam, że nic mi nie brakuje i mogę nawiązać walkę z czołówką światową. Właśnie ten postęp cieszy i napawa optymizmem. Do końca tygodnia mam jeszcze chwilę wolnego, a w kolejnym (po 16 maja) przygotowania do startu na olimpiadzie zaczynamy wyjazdem do Pragi. Do stolicy Czech jedziemy na 10 dni treningu ze względu na to, że jest to świetny tor do przygotowań. Następnym przystankiem, początkiem czerwca, będą Puchary Świata właśnie w Pradze i Makkleebergu w Niemczech. Po nich ostatni etap przygotowań do zawodów w Tokio.

 

Klaudia Zwolińska na torze kajakowam

Klaudia Zwolinska na torze kajakowym

 Na zdjęciach: Klaudia Zwolińska na torze kajakowym

Fot. Karol Malec

 

Wiceprezes PZKaj o Klaudii Zwolińskiej

Wiele ciepłych słów pod adresem zawodniczki Startu i studentki PWSZ powiedział w wywiadzie na stronach internetowych Polskiego Związku Kajakowego po Mistrzostwach Europy (https://pzkaj.pl/artykuly/aktualnosci/) wiceprezes związku Bogusław Popiela. Oto fragmenty.

Bogusław Popiela: - Myślę, że do oceny tego startu należy podejść ze spokojem i to olimpijskim spokojem, gdyż musimy pamiętać, iż ME są tylko etapem przygotowań do głównej imprezy sezonu, czyli IO w Tokio, które będą dopiero z końcem lipca. Ponadto celem głównym startu na ME było zdobycie dwóch brakujących nam kwalifikacji olimpijskich w K1M i C1K i to zadanie wykonaliśmy. W Tokio będziemy reprezentować Polskę we wszystkich 4 konkurencjach slalomu kajakowego: w kajakach jedynkach kobiet i mężczyzn oraz kanadyjkach jedynkach kobiet i mężczyzn, i to należy uznać za olbrzymi sukces, bo jesteśmy w ścisłej elicie 10 najlepszych państw na świecie, które wywalczyły na IO do Tokio komplet kwalifikacji. (...) Wynik Klaudii Zwolińskiej jest na pewno sukcesem, zarówno samej zawodniczki, jak i polskiej ekipy zwłaszcza, że Klaudia otarła się o medal. I tu nie chodzi o gdybanie, co by było, jakby nie trąciła jednej z bramek, tylko trzeba spojrzeć na prezentowany przez nią bardzo wysoki poziom sportowy. Ten występ potwierdził, iż praca, jaką wykonuje pod okiem trenera Piotra Kożucha, jest dobrą robotą, która przynosi efekty i sprawia, że zawodniczka jest w ścisłej czołówce światowej. Na Igrzyska do Tokio pojedzie z papierami uprawniającymi ją do walki o finał i medal. (...)

Media o Klaudii

Sukcesu studentki PWSZ nie omieszkały zauważyć także lokalne i regionalne media.

Sądeczanin.info (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; https://sadeczanin.info/sport/sadecki-desant-na-tokio-kajakarze-juz-pewni-wyjazdu-na-igrzyska-olimpijskie)

Sądecki desant na Tokio. Kajakarze już pewni wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie.

23 lipca rozpoczną się w Tokio XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie. Nie zabraknie na nich sądeczan. Dwójka jest już pewna wyjazdu do stolicy Japonii. Dzięki dobrym występom na Mistrzostwach Europy w Ivrei kwalifikacje olimpijskie uzyskali Klaudia Zwolińska oraz Grzegorz Hedwig. (...)

Hedwig na olimpiadzie rywalizował będzie po raz drugi. Wcześniej zaprezentował się również w Rio de Janeiro w 2016 roku. Dla Klaudii Zwolińskiej występ w Kraju Kwitnącej Wiśni będzie natomiast debiutem w imprezie tej rangi.

Bez medali, ale za to z kwalifikacjami olimpijskimi

dts24 (Jerzy Cebula, https://www.dts24.pl/bez-medali-ale-za-to-z-kwalifikacjami-olimpijskimi/)

W Ivrea (Włochy) dla polskiej ekipy zakończyły się Mistrzostwa Europy w slalomie kajakowym. Nasza reprezentacja wraca bez medali, ale za to z kompletem kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021.

Kwalifikacje olimpijskie wypływali:

  • K-1 mężczyzn: Krzysztof Majerczak Pieniny Szczawnica (trener: Jakub Chojnowski)
  • K-1 kobiet: Klaudia Zwolińska KS Start Nowy Sącz (trener: Piotr Kożuch)
  • C-1 mężczyzn: Grzegorz Hedwig KS Start Nowy Sącz (Piotr Kożuch)
  • C-1 kobiet: Aleksandra Stach KKK Kraków (trener: Marcin Pochwała)

– Cieszę się z udanego występu naszych zawodniczek i zawodników – mówi wiceprezes ds. Kajakarstwa Górskiego PZKaj. Bogdan Popiela. – Oczywiście, jest niedosyt, bo tylko jeden finał, w którym o medal walczyła Klaudia Zwolińska i była o krok, ale czwarte miejsce to też znakomity wynik. Gorzej poszło kajakarzom i kanadyjkarzom. Duże szanse na finał miał Grzegorz Hedwig, ale miał 2 punkty kary za trącenie 8 bramki, co dało 17 miejsce. Wynik na „czysto” dawał finał, szkoda. Ale taki jest właśnie slalom. Teraz przed nami zatwierdzenie zawodników i trenerów na Tokio.

Klaudia Zwolińska i Grzegorz Hedwig wystartują na igrzyskach olimpijskich!

RDN (https://www.rdn.pl/sport/klaudia-zwolinska-wystartuje-na-igrzyskach-olimpijskich)

Klaudia Zwolińska z klubu Start Nowy Sącz była bliska zdobycia medalu mistrzostw Europy we włoskim Ivrea w slalomie kajakowym. Zajęła miejsce tuż za podium w konkurencji K-1, ale zakwalifikowała się na igrzyska olimpijskie w Tokio.

O medale mistrzostw Europy i kwalifikacje olimpijskie walczyli też kanadyjkarze. Grzegorz Hedwig z Nowego Sącza był 17. w półfinale i nie awansował do finału, ale to właśnie 32-latek będzie reprezentował Polskę na igrzyskach w Japonii.

Kajakarstwo górskie. Klaudia Zwolińska, Krzysztof Majerczak i Grzegorz Hedwig w ME w slalomie w Ivrei wywalczyli przepustki na IO w Tokio

Dziennik Polski (Artur Bogacki; https://dziennikpolski24.pl/kajakarstwo-gorskie-klaudia-zwolinska-krzysztof-majerczak-i-grzegorz-hedwig-w-me-w-slalomie-w-ivrei-wywalczyli-przepustki-na-io/ar/c2-15601767)

W mistrzostwach Europy w slalomie kajakowym we włoskiej Ivrei (8-9 maja 2021) Polacy walczyli nie tylko o medale (tych akurat nie zdobyli), ale także o olimpijskie przepustki i miejsca w kadrze na najważniejszą imprezę sezonu. Do Tokio w lecie udadzą się debiutanci: Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz) i Krzysztof Majerczak (Pieniny Szczawnica), a także doświadczony Grzegorz Hedwig (Start).

Zwolińska jako jedyny przedstawiciel naszej reprezentacji awansowała do finału K-1, zajęła w nim 4. miejsce (gdyby nie 2 pkt karne, miałaby medal). Dla młodej kajakarki (startującej jeszcze w kategorii U-23) to znakomity wynik, a dodatkowo zapewniła sobie miejsce w reprezentacji Polski na igrzyska w Tokio.

W tej rywalizacji okazała się lepsza od mającej już na koncie olimpijskie występy Natalii Pacierpnik, która we Włoszech odpadła w półfinale. (...) W niedzielę rywalizowali kanadyjkarze. Wśród mężczyzn najlepszy z Polaków okazał się Grzegorz Hedwig (to on na MŚ wywalczył dwa lata temu kwalifikację dla naszego kraju). 17. miejsce to wynik raczej poniżej oczekiwań, ale dający mu prawo startu na kolejnych w karierze igrzyskach. (...)

 

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Projektu Interreg Polska-Słowacja 2014–2020 PLSK.02.02.00-SK-0180/18–00 pn. „Podróżowanie bez granic”.

17 maja 2021 r. o 8:30

Temat „Wycieczka Percią Sosnowskiego w Beskidzie Sądeckim w Paśmie Radziejowej”

Prowadzący Borkowski Mariusz

 

Link do spotkania na Ms Teams:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3af9403453bc704f18805ba4e5453006ba%40thread.tacv2/1620899325853?context=%7b%22Tid%22%3a%22485f0597-8a1d-4663-9292-d74f1ba6d965%22%2c%22Oid%22%3a%224052767e-b3d3-44f7-b768-f176d42cb7ad%22%7d

 

wycieczka 6. 17 maj

Link do ankiety dla uczestników:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=lwVfSB2KY0aSktdPG6bZZX52UkDTs_dEt2jxdtQst61UNUVURFJHSEFXUEc5V1I5R0hZSTRYU0hIWS4u

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Projektu Interreg Polska-Słowacja 2014–2020 PLSK.02.02.00-SK-0180/18–00 pn. „Podróżowanie bez granic”.

14 maja 2021 r. o 13:30

Temat „Beskid Sądecki interaktywnie – będzie ciekawie”

Prowadzący Zuzanna Długosz

Link do spotkania na Ms Teams:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3af9403453bc704f18805ba4e5453006ba%40thread.tacv2/1620725351365?context=%7b%22Tid%22%3a%22485f0597-8a1d-4663-9292-d74f1ba6d965%22%2c%22Oid%22%3a%224052767e-b3d3-44f7-b768-f176d42cb7ad%22%7d

wykład 5. 14 maj

Link do ankiety dla uczestników:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=lwVfSB2KY0aSktdPG6bZZX52UkDTs_dEt2jxdtQst61URTgyOVFaUUZLQ1VFOTFCQUtFVTQ4OU9NSy4u

Informujemy, że decyzje w sprawie stypendium z własnego funduszu dla studentów i pracowników PWSZ w Nowym Sączu na rok 2021 można odbierać osobiście w rektoracie (Dział nauki i rozwoju). Uprzejmie prosimy osoby, które składały wnioski w tej sprawie o zgłaszanie się w dni robocze w godz. 7:30-15:30.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Akademickie Biuro Karier

Co 2 tygodnie będą pojawiać się informacje na temat rynku pracy, dzięki temu postaramy się stworzyć dla Was tzw. ABC przygotowania do wejścia na rynek pracy.

Część 5

Komunikacja i budowanie relacji w grupie (pdf 1156 kB)

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza studentka Pani Klaudia Zwolińska, reprezentująca klub sportowy KS START, w dniach 17-25 kwietnia 2021 r. na torze kajakowym Kolna w Krakowie, wzięła udział w kwalifikacjach do reprezentacji Polski Seniorów w kajakarstwie górskim‍.
Pani Klaudia Zwolińska startowała w dwóch konkurencjach w K1 i C1 (tj. kajak i kanadyjka kobiet ), w kajaku kobiet zajęła I miejsce, a kanadyjce kobiet II miejsce, awansując tym samym do udziału w Mistrzostwach Europy we włoskiej Ivrei.
Mistrzostwa Europy we Włoszech w dniach 06-09 maja 2021r. będą ostatnią eliminacją na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, Klaudia Zwolińska na tych zawodach będzie walczyć w dwóch konkurencjach o prawo startu w letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki na kolejnych zawodach!

Drodzy Studenci ostatniego roku studiów!

Z racji panującej w naszym kraju pandemii, nie możemy się spotkać z Wami osobiście, jednak nie zwalniamy tempa i Akademickie Biuro Karier działa nadal!

Dlatego też, wzorem lat ubiegłych, Uczelnia na koniec Waszej ścieżki edukacyjnej przygotowuje pamiątkowy Album Absolwenta.

Będzie on Wam wręczony bezpłatnie w dniu odbioru przez Was dyplomów.

Albumy będą wysyłane także do instytucji na lokalnym rynku pracy, z którymi współpracuje Uczelnia. Może okazać się to szansą na szybsze znalezienie zatrudnienia po ukończeniu studiów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką wyjaśniającą, w jaki sposób przygotować niezbędne dane:

  • podaj swoje dane wypełniając oświadczenie tj. imię, nazwisko, kierunek, specjalność, adres e-mail, temat pracy dyplomowej oraz dodatkowe kwalifikacje*
  • zrób swoje zdjęcie (formatu np. jak do dowodu osobistego)
  • wyślij powyższe informacje i zdjęcie na adres mailowy Akademickiego Biura Karier (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  • termin nadsyłania informacji to 10 maja br.

Można załączyć dodatkowe kwalifikacje (ukończone kursy, szkolenia, dodatkowa praktyka zawodowa, udział w konferencjach naukowych itp. związane z kierunkiem studiów, mobilność w Programie Erasmus+).

 

Mamy nadzieję że włączą się Państwo w tą akcję! Będzie to na pewno świetna pamiątka!

Szczegółowe informacje oraz wzór oświadczenia zostaną wysłany do Państwa poprzez Wirtualny Dziekanat oraz do starostów.

Kontakt: Akademickie Biuro Karier (tel.: 18 443 45 45 wew. 115, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Album absolwenta 2020/2021

 

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie planuje pierwszą turę rekrutacji do projektu „Łap skilla!” dla osób pracujących w wieku 18-24 lata. Rekrutacja będzie trwać w dniach 19.04.2021-30.04.2021 lub do wyczerpania limitu miejsc.

W pierwszej turze do projektu może zostać przyjętych 500 osób, druga tura rekrutacji została zaplanowana na lipiec (dokładna data zostanie podana na stronie https://pociagdokariery.pl/ w późniejszym terminie), również dla 500 kandydatów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rekrutacja odbywać się będzie tylko i wyłącznie online, za pośrednictwem strony: https://lapskilla.pociagdokariery.pl/

Więcej informacji o planowanej rekrutacji oraz warunkach i wymaganiach dotyczących uczestnictwa w projekcie „Łap skilla!” znajdziesz w artykule: Wkrótce rekrutacja dla młodych pracujących https://pociagdokariery.pl/

łap skilla plansza z logo

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Akademickie Biuro Karier.

Co 2 tygodnie będą pojawiać się informacje na temat rynku pracy, dzięki temu postaramy się stworzyć dla Was tzw. ABC przygotowania do wejścia na rynek pracy.

 

Część 4

Poznaj siebie – poznaj swoje zainteresowania(pdf 1323 KB)

fotolia 108742477 subscription monthly xxl