Zakończyła się rozbudowa akademika PWSZ

Radio ESKA, 2021-12-28, autor: Darek Ryś

Coraz lepsze wiadomości dla studentów ma Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Nowego Sącza. Cały czas poprawia się baza tej uczelni. Na początku roku ruszyła budowa nowego gmachu dla Instytutu Ekonomicznego. Taki obiekt powstaje przy Alejach Wolności.

To jednak nie koniec, bo właśnie zakończyła się rozbudowa Domu Studenta. Dzięki temu w akademiku przy ulicy Długosza będzie więcej nowoczesnych i wygodnych pokoi dla studentów.

W gmachu przy ulicy Długosza powstało nowe piętro, a w nim kolejne pokoje dla studentów. Są to pokoje 2 oraz 3 osobowe z łazienkami. Na razie trwają odbiory i myślę, że od nowego semestru studenci będą już mogli korzystać z nowych miejsc - mówi rektor PWSZ w Nowym Sączu Mariusz Cygnar.

Mówi rektor PWSZ w Nowym Sączu Mariusz Cygnar:

- Prace zostały zakończone. Mamy gotowe 26 miejsc dla naszych studentów. Teraz dokonuje się proces odbioru. Myślę, że od nowego semestru, czyli od lutego już będą mogli studenci korzystać z ostatniego, dodatkowego piętra. To są dodatkowe pokoje. Zainteresowanie jest bardzo duże.

Rozbudowa akademika Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu kosztowała blisko 2 miliony złotych. Po rozbudowie w akademiku przy ulicy Długosza będzie w sumie ponad 200 miejsc dla studentów. 

Radio ESKA: https://www.eska.pl/nowy-sacz/nowe-pokoje-beda-czekac-na-studentow-zakonczyla-sie-rozbudowa-akademika-pwsz-aa-GVg8-t5Dr-bk6k.html