Sądecka PWSZ rozpoczęła rekrutację na studia II stopnia w Instytucie Technicznym. W tym roku, w ofercie uczelni pojawiły się nowe zajęcia specjalistyczne przeznaczone dla inżynierów, którzy chcą uzupełnić swoje wykształcenie. Zapisy potrwają do 14 lutego.

Jak wyjaśnia dr Tomasz Zacłona, rzecznik PWSZ, w Instytucie Technicznym studenci mają do wyboru trzy kierunki na studiach drugiego stopnia.

- Mowa tutaj o mechatronice, zarządzaniu i inżynierii produkcji oraz informatyce – wyjaśnia.

Każdy z tych kierunków oferuje kilka grup zajęć specjalistycznych i to właśnie w ramach tych zajęć wprowadzono nowe możliwości kształcenia.

- W przypadku mechatroniki nowością są zajęcia z zakresu bioniki w systemach mechatronicznych. Z kolei studenci zarządzania i inżynierii produkcji mogą spróbować swoich sił na zajęciach z zakresu inżynierii rekonstrukcji – tłumaczy przedstawiciel PWSZ.

Kolejna nowinka pojawiła się w tym roku także na kierunku informatyka.

- Chodzi o zajęcia specjalistyczne z zakresu programowania systemów informatycznych – mówi Tomasz Zacłona.

Studia drugiego stopnia w Instytucie Technicznym trwają trzy semestry i są przeznaczone dla absolwentów, którzy ukończyli studia I stopnia (trwające co najmniej siedem semestrów) i posiadających tytuł inżyniera. Jak wyjaśnia Tomasz Zacłona, instytut współpracuje z różnymi przedsiębiorstwami i instytucjami, które na bieżąco przekazują swoje uwagi dotyczące zmian w programach kształcenia.

- Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko przekazać studentom wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, ale także przygotować ich na wymagania z jakimi zetkną się po zakończeniu edukacji – wyjaśnia.

Dodaje również, że absolwenci każdego z trzech kierunków oferowanych przez Instytut Techniczny są przygotowani do pracy w przemyśle oraz do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Obecnie w sześciu instytutach PWSZ studiuje ponad 3400 studentów. Kształcą się oni zarówno w systemie stacjonarnym, jak i zaocznym.

Żródło: https://nowysacz.naszemiasto.pl/