Oto jest pytanie

Ile można, ile należy pić, by być zdrowym? O wpływie wody na ludzki organizm rozmawiano PWSZ Nowy Sącz. Dyskusje zorganizował Instytut Wychowania Fizycznego przy współpracy Sądeckich Wodociągów, a wykłady skierowane były do nowosądeckich seniorów.

– Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna dla zdrowia jest woda, ta zwykła – mówi dyrektor IKF PWSZ Nowy Sącz dr. Tomasz Cisoń. – Są różne opowieści, ile należy jej spożywać, a wykłady „Wpływ jakości wody na zdrowie człowieka, który przedstawiła Elżbieta Miś-Saczka (lekarz) czy „Twarda woda – mity i fakty (Grzegorz Cięciwa – laboratorium Sądeckie Wodociągi) pokazały, że wszystko jest ważne.

O tym jak istotne jest nawodnienie u osób starszych mówił dr. Tomasz Cisoń oraz studentki.

– Odpowiednia zawartość wody w organizmie człowieka ma ogromne znaczenie w utrzymaniu zdrowia od urodzenia aż do później starości – mówiła Ewa Brzeska. – Picie wody przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim poprawia się ogólny stan zdrowia, mamy lepsze samopoczucie, zmniejsza się ryzyko upadków, powstawaniu kamieni moczowych czy zmniejsza ryzyko zachorowań na raka...

Spore zdumienie wywołała Patrycja Słaby Mistrzyni Europy Juniorów w Bikini Fitnes, studentka I roku, kierunek Fizjoterapia.

– Przed zawodami muszę w pierwszym stadium wypić aż 9 litrów wody na dobę, później 6 litrów, itd..., a przed występami nic. To bardzo trudne. Wszystko to robi się po to, by mięśnie były jak najładniej uwypuklone. Po zawodach człowiek czuje się źle, bo brakuje w organizmie wody, dlatego regularne nawadnianie jest tak ważne.

Nawiązując do spraw związanych z piciem wody Klaudia Faron – studentka II roku IKF PWSZ mówiła o aktywności fizycznej osób starszych, jak to jest ważne dla serca, układu krążenia, mięśni..

Na zdjęciu, od lewej: Ewa Brzeska, Klaudia Faron i Patrycja Słaby – studentki PWSZ Nowy Sącz

Źródło: https://www.dts24.pl/pwsz-nowy-sacz-pic-czy-nie-pic-oto-jest-pytanie/

 

20 05 2018 pi1