PWSZ świętuje 20 lat istnienia. Ambitne plany na dalsze lata [ZDJĘCIA, WIDEO]

Uroczysta 20. inauguracja roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Wakacje czas zakończyć i nowy rok akademicki rozpocząć!

W piątek 6 października w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbyła się jubileuszowa 20. Inauguracja Roku Akademickiego. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał rektor uczelni dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw.

- Rozpoczęliśmy 20. rok działalności – mówił rektor PWSZ Mariusz Cygnar. – Przez okres minionych lat uczelnia bardzo intensywnie rozwijała się w różnych obszarach swojego funkcjonowania zarówno w zakresie oferty edukacyjnej, wzrostu liczby studentów, rozwoju naukowego własnej kadry dydaktycznej, współpracy ze środowiskiem lokalnym, krajowym i międzynarodowym oraz w zakresie rozwoju bazy lokalowej. Teraz mamy przed sobą nowe wyzwania, ale wiem, że je zrealizujemy. Nasi wykładowcy podnoszą kwalifikacje, a studenci poznają tajniki wiedzy. Gratuluję młodym ludziom, że wybrali naszą uczelnię. Dziękuję też władzom Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego za wsparcie, jakiego nam udzielają.

 Na zdjęciach poniżej: w odświętnym ubiorze, z insygniami rektorskimi - berłem i łańcuchem  przemawia rektor PWSZ dr hab. Mariusz Cygnar

2017 07 10 2017 PWSZ swietuje62017 07 10 2017 PWSZ swietuje5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Po wystąpieniu inauguracyjnym odbyła się najważniejsza część uroczystości jaką jest immatrykulacja studentów.

W bieżącym roku studenci będą kształcić się na dwunastu kierunkach studiów I stopnia i pięciu kierunkach studiów II stopnia, a także jednolitych studiach magisterskich na kierunku „Fizjoterapia".

Łącznie w PWSZ w Nowym Sączu naukę rozpoczęło 3448 studentów, z czego na studiach niestacjonarnych 763. Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki: Ekonomia, Pedagogika, Informatyka i Fizjoterapia.

W uroczystości wzięły udział władze uczelni, parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i starostwa, ks. bp Andrzej Jeż, a także pracownicy, wykładowcy i studenci PWSZ.

 Tekst i zdjęcia z: https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/pwsz-swietuje-20-lat-istnienia-ambitne-plany-na-dalsze-lata-zdjecia-wideo

Na zdjęciach poniżej: fotoreportaż z inauguracji kolejnego roku akademickiego; na zdjęciach: pracownicy uczelni w odświętnych togach, w biretach, goście i studenci w auli PWSZ

2017 07 10 2017 PWSZ swietuje32017 07 10 2017 PWSZ swietuje42017 07 10 2017 PWSZ swietuje2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PWSZ zainaugurowała rok akademicki (zdjęcia)

Sobota, 7 października 2017

 - Rozpoczęliśmy 20. rok działalności - przypomniał rektor Mariusz Cygnar podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

- Życzę powodzenia wszystkim nowym studentom – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Wybraliście uczelnie, która przygotuje was nie tylko teoretycznie, ale tez praktycznie do poruszania się po rynku pracy. Gratuluje osiągnięć kadrze wykładowców i życzę dobrego, spokojnego roku akademickiego, w którym zrealizujecie Państwo swoje projekty i marzenia!

W roku akademickim 2017/2018 studenci będą się kształcić na: 12 kierunkach studiów I stopnia; pięciu kierunkach studiów II stopnia („Zarządzanie i Inżynieria Produkcji”, Mechatronika, „Pielęgniarstwo”, „Pedagogika”, „Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw”) i jednolitych studiach magisterskich na kierunku „Fizjoterapia”. Uruchomione zostały też po raz pierwszy studia I stopnia „Lingwistyka dla biznesu” w Instytucie Języków Obcych i jednolite studia magisterskie na kierunku „Fizjoterapia”.

- Przez okres minionych lat uczelnia bardzo intensywnie się rozwijała w różnych obszarach swojego funkcjonowania zarówno w zakresie oferty edukacyjnej, wzrostu liczby studentów, rozwoju naukowego własnej kadry dydaktycznej, współpracy ze środowiskiem lokalnym, krajowym i międzynarodowym oraz w zakresie rozwoju bazy lokalowej. Teraz mamy przed sobą nowe wyzwania, ale wiem, że je zrealizujemy. Nasi wykładowcy podnoszą kwalifikacje, a studenci poznają tajniki wiedzy. Gratuluję młodym ludziom, że wybrali naszą uczelnię. Dziękuję też władzom Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego za wsparcie, jakiego nam udzielają - mówił rektor PWSZ Mariusz Cygnar.

O przyjęcie na studia pierwszego stopnia (licencjackie, inżynierskie), drugiego stopnia i jednolite studia magisterskie ubiegało się 1419 kandydatów. Na pierwszy rok studiów I stopnia przyjęto 908 studentów, z czego 721 na studia stacjonarne i 187 na studia niestacjonarne. Na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia (uzupełniające - magisterskie) przyjęto 207 osób, z czego na studia stacjonarne - 147 osób, a na studia niestacjonarne 60. Po raz pierwszy jednolite studia magisterskie na kierunku „Fizjoterapia” rozpoczęło 82 studentów.

W bieżącym roku największym zainteresowaniem cieszyły się następujące kierunki kształcenia: Ekonomia, Pedagogika, Informatyka i Fizjoterapia. Łącznie w roku 2017/18 na wszystkich rodzajach studiów kształcić się będzie 3448 studentów, z czego na studiach niestacjonarnych 763.

W uroczystości wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, parlamentarzyści, ks. bp Andrzej Jeż oraz pracownicy, wykładowcy, studenci i przyjaciele sądeckiej PWSZ.

 Na zdjęciach poniżej: fotoreportaż (blok zdjęć) z inauguracji kolejnego roku akademickiego; na zdjęciach: pracownicy uczelni w odświętnych togach, w biretach, goście i studenci w auli PWSZ

2017 07 10 2017 PWSZ swietuje1

Tekst i zdjęcia z: https://www.malopolskaonline.pl/aktualnosci,PWSZ_zainaugurowala_rok_akademicki_zdjecia-24004.html

 

Teletydzień: Co się działo w ostatnich siedmiu dniach w regionie?

13.10.2017

 Nowy Sącz chce ściślej współpracować z Chinami. Jak informował - na razie dość enigmatycznie - wiceprezydent Jerzy Gwiżdż współpracą jest żywo zainteresowany m.in. sądecki szpital.

A jak jesteśmy przy leczeniu - Miłe Panie zbadajcie piersi, bo członkinie Europa Donna skrupulatnie Was rozliczą. (...)

Z okazji Światowego Dnia Turystyki 9 października uhonorowano tych, dzięki którym turystyka na Sądecczyźnie wręcz kwitnie. (...)

Zaczął się sezon grzewczy. Kominiarz przypomina zasady (...).

Już po raz 20. zainaugurowano Rok Akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Łącznie w PWSZ w Nowym Sączu naukę rozpoczęło 3448 studentów, z czego na studiach niestacjonarnych 763. Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki: ekonomia, pedagogika, informatyka i fizjoterapia.

 Na zdjęciu poniżej: rektor PWSZ dr hab. Mariusz Cygnar immatrykuluje studentów pierwszego roku, na pierwszym planie - prorektor dr Halina Potok

2017 07 10 2017 PWSZ swietuje53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tekst i zdjęcia z: https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/teletydzien-chinczycy-beda-leczyc-w-sadeckim-szpitalu