Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu odbył się pierwszy Konkurs Recytacji Poezji Anglojęzycznej i Niemieckojęzycznej, w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza oraz okolicznych powiatów.

Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży, a uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla komisji konkursowe, której przewodniczył znany i szanowany sądecki satyryk i poeta Andrzej Górszczyk.

W kategorii Poezji Anglojęzycznej I miejsce zdobyła Izabella Wilas z Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, II miejsce: Weronika Kasieczka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, III miejsce: Katarzyna Groń z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu. Wyróżnienie otrzymała Justyna Gorczyńska z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

W kategorii Poezji Niemieckojęzycznej I miejsce zdobyła Agnieszka Gorczowska z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, II miejsce: Katarzyna Seratowicz z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, III miejsce Monika Woźniak z Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Liczymy, że taka impreza odbędzie się również w kolejnych latach i już teraz serdecznie na nią zapraszamy – podsumowuje dr Monika Madej-Cetnarowska, dyrektor IJO PWSZ w Nowym Sączu.

Na zdjęciach poniżej, od lewej: pierwsze zdjęcie: jury konkursu, drugie: laureatki konkursu i ich opiekunowie, trzecie: widzowie i uczestnicy konkursu

2016 28 03 2016 niemiecki32016 28 03 2016 niemiecki52016 28 03 2016 niemiecki2

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciach poniżej: fotorepoertaż (blok zdjęć) z finału przesłuchań konkursowych
2016 28 03 2016 niemiecki1

Tekst i zdjęcia z: https://sadeczanin.info/kultura-i-edukacja/konkurs-recytacji-poezji-angloj%C4%99zycznej-i-niemieckoj%C4%99zycznej