Ewelina Greczek i Karolina Ruchała z Piątkowej zajęły pierwsze miejsce a Julia Michalik i Barbara Tarsińska drugie w konkursie na najciekawszy referat z zakresu matematyki. Organizatorem konkursu był Zakład Edukacji Matematyczno-Przyrodniczej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Na konkurs zgłoszono referaty z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Jury zakwalifikowało do finału 3 prace z gimnazjum i 2 prace ze szkół ponadgimnazjalnych. Finał II edycji konkursu odbył się 12 stycznia w Instytucie Pedagogicznym PWSZ przy ulicy Chruślickiej.

Pełna lista finalistów

Gimnazjum

I nagroda: Ewelina Greczek, Karolina Ruchała, Matematyka wokół nas – rodzaje liczb, Gimnazjum im. Franciszka Pawłowskiego w Piątkowej, Opiekun: mgr Kinga Herzberg.

II nagroda: Julia Michalik, Barbara Tarsińska, Matematyka wokół nas – siedem dni stworzenia, Gimnazjum im. Franciszka Pawłowskiego w Piątkowej, Opiekun: mgr Kinga Herzberg.

III nagroda: Alicja Bulanda, Matematyka w modzie, Zespół Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej, Opiekun: mgr Lucyna Abram.

Szkoły ponadgimnazjalne

I nagroda: Weronika Banach, Wioletta Banach, Fraktale – nowe spojrzenie na świat, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im, ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, Opiekun: mgr Aneta Leśniak-Święch.

Iwona Bugajska, Aleksandra Kapitan, Paradoksy i sofizmaty, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im, ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, Opiekun: mgr Aneta Leśniak-Święch.

 

Na zdjęciu: przedstawiciel organizatorów wręcza nagrody laureatkom

Tekst i zdjęcie z: https://sadeczanin.info/kultura-i-edukacja/che%C5%82miec-dziewczyny-z-pi%C4%85tkowej-znaj%C4%85-matematyk%C4%99-najlepiej

 2016 15 01 2016 konkurs matematyczny