W dni tak upalne jak w tym tygodniu, większość z nas często decyduje się na pozostanie w domu, niewychylanie nosa z pracy, bądź jako jedyną szansę na ochłodę traktuje wizytę nad wodą. Co jednak jeśli mamy pracowity dzień, jesteśmy na mieście i mamy do dyspozycji tylko chwilę by zniwelować skutki upału? Wstąpmy do Starej Zbrojowni!

W zorganizowanych przez absolwentów PWSZ-tu WASZ ART-ach możemy uczestniczyć do 11 lipca już od godziny 12. Zakres tematyczny spotkań pozwala na indywidualny dobór interesujących nas aktywności. Do tej pory mogliśmy podrasować nasze umiejętności w rzeźbiarstwie przestrzennym, obejrzeć filmy zrealizowane przez absolwentów pod doświadczonym okiem dr. hab. Grzegorza Sztwiertni jak i zachwycić się bardzo osobistymi inspiracjami artystów przelanymi na płótno bądź złożonymi w instalacje, które możemy oglądać w dowolnych godzinach przez cały czas trwania projektu.

Mimo zimnych murów Starej Zbrojowni możemy liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony osób odpowiedzialnych za wystawę, które chętnie opowiedzą nam o swoich dziełach, ich historii i technice wykonania. Zajęcia praktyczne cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród dzieci, dla których mogą stanowić rozwijającą i intrygującą wakacyjną podróż bez wyjeżdżania z miasta. Dziś każdy chętny może przyczynić się do powstania graffiti na murach budynku Starej Zbrojowni, którego tworzenie będzie trwało do godziny 17. Po zakończeniu prac związanych z muralem organizatorzy zapraszają na wieczór poetycki Aliny Bożyk, pisarki i malarki z Nowego Sącza.

Podmiotami wspierającymi inicjatywę, dzięki którym projekt dostał szansę zaistnienia w tym roku są Drukarnia Natrium, Tesco express, Da Vinci, arts fundacja sztuki przygody i przyjemności, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Dreep Shop, "BIURO-SERWIS", Reni Art REKLAMY, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, w szczególności Andrzej Naściszewski oraz dr Zofia Muzyczka, dyrektor Instytutu Pedagogicznego.

 

Na dwóch zdjęciach poniżej, na pierwszym: przygotowywanie wystawy instalacji - rzeźb w Galerii, na drugim: zbiorowe zdjęcie studentów i nauczycieli akademickich przed budynkiem Galerii przygotowujących wystawę

Tekst i zdjęcia z: https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/sztuka-na-upaly-chlody-starej-zbrojowni-czekaja

2015 08 07 2015 zbrojownia 2

 

 

 2015 08 07 2015 zbrojownia 1