W minioną sobotę (14 marca) odbyło się VI sympozjum szkoleniowe organizowane przez pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Sączu. Uczestnicy konferencji gościli w Instytucie Technicznym PWSZ.

W bieżącym roku zgłębiana była tematyka dotycząca nietypowych przyczyn trudnych zachowań u dzieci i młodzieży. W sympozjum wzięło udział ok. 225 nauczycieli, terapeutów, studentów kierunków pedagogicznych oraz rodziców poszukujących pomocy dla swoich dzieci.

Wystąpili specjaliści od wielu lat pracujący z dziećmi i młodzieżą:

  • Ewa Jagodzińska – dietetyk medyczny, posiadająca bogate doświadczenie w pracy z dziećmi autystycznymi, z ADHD, celiakią i ich rodzicami;
  • Magdalena Foryś-Jakubowska - psycholog, psychoterapeuta, specjalistka terapii ADHD;
    Gabriela Janek – psycholog dzieci i młodzieży;
  • Marek Stanek – oligofrenopedagog, terapeuta metody Integracji Sensorycznej, Castillo – Morales, Indywidualnej Stymulacji Słuchu wg Johansena.

W czasie sympozjum swoją ofertę zaprezentowały wydawnictwa Fraszka Edukacyjna oraz Impuls. Wielu uczestników zakupiło książki i materiały przydatne w pracy. Dużym zainteresowaniem cieszył się także kiermasz prac świątecznych uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Sączu.

Organizatorzy składają serdecznie dziękujemy tegorocznym prelegentom, za podzielenie się ze słuchaczami swoją wiedzą praktyczną i teoretyczną, a Markowi Aleksandrowi, dyrektorowi Instytutu Technicznego PWSZ za gościnę.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w sympozjum oraz tym, którzy włożyli wiele pracy w jego przygotowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów poczęstunku: wytwórni wód mineralnych: PIWNICZANKA, MUSZYNIANKA oraz cukierni: RAJ i GRZEŚ - mówi Agnieszka Grys, nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu.

 

Na zdjęciu poniżej: studentki na recepcji sympozjum

2015 03 17 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Tekst i zdjęcie z: https://sadeczanin.info/wiadomosci/sympozjum-w-pwsz-trudne-zachowania-dzieci-i-mlodziezy