Uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 do 15 grudnia Biblioteka będzie niedostępna z powodu inwentaryzacji zbiorów.
Bardzo prosimy o wypożyczenie wszystkich książek, które będą Państwu potrzebne w najbliższym czasie.
Przepraszamy za utrudnienia.

Uprzejmie informujemy, że w roku akademickim 2021/22 Biblioteka w Instytucie Języków Obcych będzie czynna w wybrane soboty w godzinach 8.00 – 14.00.

Najbliższa sobota pracująca biblioteki przypada 16 października, a następne odpowiednio : 20.11.2021 ; 18.12.2021 ; 15.01.2022.

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy zasady udostępniania zbiorów bibliotecznych.

WYPOŻYCZALNIA:

Wypożyczamy książki wyłącznie zamówione wcześniej ze swojego konta bibliotecznego.

W danym dniu realizujemy zamówienia wysłane do godziny 15.00.

Przy okienku wypożyczalni na parterze mogą przebywać wyłącznie dwie osoby zachowując minimum 1,5 metra  od siebie. Pozostałe osoby prosimy o oczekiwanie na zewnątrz.

Książki wypożyczamy w godzinach:

Poniedziałek  8.30–16.00

Wtorek - Piątek  8.30–17.00

Sobota 8.30–14.00

CZYTELNIA:

Czytelnia czynna od poniedziałku do piątku 8.00–15.00.

W związku z sytuacją epidemiologiczną nie będzie wolnego dostępu do zbiorów czytelni.
Osoby, które chcą skorzystać z czytelni, podlegają kontroli temperatury ciała przy okienku wypożyczalni na parterze, wypełniają deklarację, zostawiają legitymację studencką, odbierają książki i udają się do czytelni na pierwszym piętrze. Po zakończonej pracy, książki należy zwrócić w tym samym okienku.

W CZYTELNI ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA MOŻE JEDNOCZEŚNIE PRZEBYWAĆ 6 OSÓB PRZY WYZNACZONYCH STANOWISKACH.

OSOBY NIEBĘDĄCE STUDENTAMI I PRACOWNIKAMI PWSZ MOGĄ KORZYSTAĆ Z CZYTELNI TYLKO I WYŁĄCZNIE W CELACH NAUKOWYCH.

 Istnieje możliwość krótkoterminowego (do godz. 10.00 następnego dnia lub na weekend) wypożyczenia książek do domu.

Podczas pobytu w bibliotece obowiązuje zakrywanie nosa i ust poprzez użycie maseczek oraz dezynfekowanie rąk.

SZKOLENIE BIBLIOTECZNE DLA STUDENTÓW PIERWSZEGO ROKU DOSTĘPNE W ZAKŁADCE NA STRONIE BIBLIOTEKI.

W Instytucie Języków Obcych Biblioteka jest dostępna od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00–15.30.

Z czytelni może korzystać jednocześnie 5 osób.

W Instytucie Pedagogicznym Biblioteka jest dostępna w poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godz. 9.00–15.00.

Z czytelni mogą korzystać jednocześnie 2 osoby.

Zachęcamy do korzystania z całodobowej czytelni online IBUK LIBRA , zasobów baz EBSCO oraz zasobów Open Access dostępnych ze strony Biblioteki.

 

W związku z utrudnionym dostępem do tradycyjnego księgozbioru Biblioteka przygotowała dla Studentów oraz Pracowników Uczelni dostęp do platfomy Ibuk Libra (ponad 2000 pozycji) – pierwszej i największej w Polsce czytelni online książek w języku polskim z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki. W ibuku znajdziecie Państwo elektroniczne wersje czołowych wydawców, m.in. WN PWN, WNT, PZWL, WN Scholar, WKiŁ, OW Impuls, Wolters Kluwer Polska, PWE, GWP.


Aby móc skorzystać z serwisu IBUK LIBRA należy uzyskać specjalny kod dostępu (tzw. PIN). Prośbę o ten kod należy wysyłać pod adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. (UWAGA: studentów prosimy o podawanie w wiadomości swojego numeru albumu).


Dostęp do książek znajduje się pod linkiem https://libra.ibuk.pl/. W pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło) i wczytujemy otrzymany kod dostępu. Założenie konta umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem.

Zakup dostępu do platfomy Ibuk Libra (ponad 2000 pozycji) pokryty został częściowo z Projektu ogólnouczelnianego, realizowanego na podstawie umowy nr POWR.03.05.00–00-Z061/17–00 Zintegrowany Program Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu”w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2022 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poniżej informacje i podpowiedzi jak poruszać się po platformie IBUK LIBRA

POMOC

 

Miło nam poinformować o uzyskaniu dostępu do platformy Academica (cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych).

Academica to obecnie ponad 3 miliony publikacji – w tym najnowsze podręczniki, monografie, czasopisma specjalistyczne.

Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.

Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w Bibliotece Głównej (Al. Wolności 40) na przeznaczonym do tego celu komputerze.

Zapraszamy serdecznie!

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z przyjemnością informuje, że do końca 2021 roku można korzystać z wielodziedzinowej bazy książek elektronicznych na platformie eBook Academic Collection (EBSCOhost).

Ten stale poszerzany pakiet subskrypcji obejmuje bogaty wachlarz książek elektronicznych z różnych dziedzin o tematyce naukowej i stanowi solidne uzupełnienie każdego zbioru naukowego. Zakres informacji udostępnionych w ramach tego pakietu gwarantuje, że użytkownicy będą mieć dostęp do informacji adekwatnych do ich potrzeb.

Dostęp do bazy możliwy jest z komputerów uczelnianych z poziomu Biblioteka – zakładka „Bazy danych” – „Wejście do baz EBSCO”. Istnieje również możliwość korzystania z komputerów domowych po uzyskaniu od pracowników Biblioteki indywidualnych danych do logowania.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do korzystania z kolekcji książek.

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

 Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE. L Nr 119, s. 1), zwanego dalej „RODO”, informuje się, iż:

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

ul. Staszica 1, 33–300 Nowy Sącz;

2. W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mogą Państwo skontaktować się z inspektorem ochrony danych wyznaczonym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

3. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. e RODO (przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym);

4. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konieczne do realizacji usługi;

5. Odbiorcami danych osobowych będą wyłącznie podmioty przetwarzające dane w imieniu administratora oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa;

6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z właściwych przepisów prawa;

7. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane;

8. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania;

9. W przypadku, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.