Obóz sprawnościowy letni studentów kierunku Ratownictwo medyczne

 

            W dniach 22-26.08.2016 r. w Znamirowicach nad Jeziorem Rożnowskim odbył się obóz sprawnościowy dla studentów II roku kierunku Ratownictwo medyczne. Celem obozu było doskonalenie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy ale także doskonalenia technik ratowniczych koniecznych w Ratownictwie Wodnym oraz Ratownictwie Górskim. Każdy student miał okazję przekonać się, jak wygląda praca Ratownika Wodnego i Górskiego, która bardzo często odbywa się w trudnych warunkach terenowych, atmosferycznych. Doskonaliliśmy umiejętności pracy w zespole, które są niezbędne w pracy ratownika.

            W ostatnim dniu obozu odbył się egzamin, który sprawdzał nasze wiadomości i umiejętności, jakie nabyliśmy podczas całego tygodnia. Na szczęście i dzięki dobremu przygotowaniu nas przez kadrę dydaktyczną, obóz zakończył się sukcesem.

            Niestety........ Wszystko co dobre – szybko się kończy. Dziękujemy władzom Uczelni, Instytutu Zdrowia za możliwość uczestnictwa w obozie, co sprzyjało doskonaleniu umiejętności potrzebnych w naszej przyszłej pracy zawodowej         i pozwoliło nam na spędzenie czasu w gronie kolegów i koleżanek w pięknej scenerii i miłej atmosferze.

Zobacz filmik - kliknij zdjęcie