W dniu 10.06.2021 r. studenci Instytutu Zdrowia i Instytutu Kultury Fizycznej wraz z wykładowcami uczestniczyli w ósmej edycji Festiwalu Zawodów w Małopolsce, który odbył się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Wydarzenie to jest organizowane od 2013 r. przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy ze szkołami i przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W bieżącym roku zaproszono do udziału uczelnie wyższe z województwa małopolskiego.

W ramach wydarzenia studenci kierunków pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, dietetyka i fizjoterapia, wraz z wykładowcami dr Iwoną Zaczyk, mgr Wiesławem Popardą, mgr inż. Markiem Zborowskim oraz mgr Iwoną Szewczyk mieli możliwość promowania oferty edukacyjnej naszej Uczelni.

Jako pierwsi zaprezentowali się studenci kierunku dietetyka. Przedstawili działanie urządzeń używanych w zawodzie dietetyka, takich jak fałdomierz oraz urządzenie do pomiaru składu ciała Tanita. Podczas prezentacji stoiska mgr inż. Marek Zborowski wypowiadał się na temat najnowszych zaleceń żywieniowych oraz talerza zdrowia, pełnego różnorodnych produktów, który ukazuje zalecane proporcje poszczególnych grup produktów w całodziennej diecie.

Kolejnym punktem była prezentacja zawodu pielęgniarki i ratownika medycznego. Studenci mieli za zadanie odegrać symulację akcji ratunkowej. Narratorem zdarzenia był mgr Wiesław Poparda.

W tej części wykorzystano symulator karetki będący na wyposażeniu Instytutu Zdrowia. Studenci zaprezentowali współpracę zespołu pielęgniarsko – ratowniczego, w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Studenci kierunku fizjoterapia pod okiem mgr Iwony Szewczyk omówili i zaprezentowali masaż leczniczy.

Wyjazd był nowym doświadczenie dla pracowników i studentów. Poczuli się jak na planie filmowym, mogli wystąpić przed kamerami, wypowiadać się na pytania zadawane przez znanych prezenterów.

Mamy nadzieję, iż udział w tym wydarzeniu przyczyni się do ukazania możliwości i oferty edukacyjnej naszej Uczelni.

W wydarzeniu udział wzięli:

Studenci kierunku Dietetyka:

Patrycja Kołodziej

Artur Plata

Studenci kierunku Pielęgniarstwo:

Małgorzata Uroda-Górowska

Paweł Szkarłat

Studenci kierunku Ratownictwo medyczne:

Bartłomiej Kwiatkowski

Damian Budnik

Krzysztof Błachut

Studenci kierunku Fizjoterapia:

Konrad Krasiński

Kamil Krwiak

Technik symulacji:

Maciej Śliwiński