W dniu 8 czerwca 2021 r. odbył się Dzień Otwarty w Instytucie Zdrowia. Podczas bezpośredniego spotkania ze studentami i kadrą wykładowców uczniowie szkół podstawowych i średnich mogli zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną Instytutu, wziąć udział w zajęciach warsztatowych oraz poznać perspektywy, jakie daje ukończenie poszczególnych kierunków studiów.

Nasi goście mogli zobaczyć następujące pracownie:

Laboratorium biochemii, pod przewodnictwem dr inż. Anny Mikulec i studentów kierunku dietetyka odbyły się warsztaty pt.:„Laboratorium smaku, czyli podstawy kuchni molekularnej”. Gotowanie molekularne to kuchnia magiczna, w której po zastosowaniu odpowiednich, naturalnych składników powstaje np. kawior z arbuza, lody ogórkowe, sok owocowy w postaci kapsułki, herbaciany makaron, itd. Uczniowie mieli możliwość przyrządzania potraw w kuchni molekularnej: emulgacją, sferyfikacją i żelowaniem. Jako efekt końcowy powstał: makaron z zielonej herbaty na żelu mango z limonkową pianką, arbuzowym kawiorem i gryczanym chipsem.

Gabinet Dietetyka - studenci kierunku dietetyka pod nadzorem mgr inż. Marka Zborowskiego przygotowali następujące atrakcje:

  • prezentowanie modeli anatomicznych oraz charakterystyka poszczególnych narządów układu pokarmowego,
  • analiza składu ciału za pomocą urządzenia Tanita, metodą bioimpedancji (BIA) oraz możliwość konsultacji wyników,
  • wykonywanie pomiarów antropometrycznych,
  • prezentacja zaleceń żywieniowych.

Pracownię Ratownictwa medycznego - w ramach wydarzenia, studenci kierunku ratownictwo medyczne pod kierunkiem dr Doroty Ogonowskiej oraz mgr Wiesława Popardy przygotowali:

  •  prezentację sprzętu, fantomów i symulatorów wykorzystywanych w procesie kształcenia na kierunku Ratownictwo medyczne,
  •  prezentację zabiegów resuscytacyjnych BLS połączoną z nauką z zakresu udzielania pierwszej pomocy na profesjonalnym sprzęcie dydaktycznym,
  •  prezentację Symulatora Karetki, znajdującego się w Centrum Symulacji Medycznej, dokładnie odzwierciedlającego rzeczywistość, z jaką mają do czynienia zespoły ratownictwa medycznego.

Pracownię Pielęgniarstwa- studenci kierunku pielęgniarstwo pod nadzorem dr Iwony Zaczyk przygotowali:

  • prezentację laboratorium umiejętności zawodowych – pokaz sprzętu, fantomów i symulatorów wykorzystywanych w procesie kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo,
  • prezentację interaktywnego stołu anatomicznego 3 D.

Mamy nadzieję, że przygotowane propozycje spotkały się z zainteresowaniem przybyłych uczniów i zachęcą ich do podjęcia studiów w naszym Instytucie.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z wydarzenia.