Dobiegła końca kolejna wspaniała akcja sądeckich studentów. W dniu 10 kwietnia 2019 r. odbyła się coroczna „Wampiriada” organizowana przez Instytut Zdrowia PWSZ w Nowym Sączu, Koło Naukowe Promocji Zdrowia oraz Koło Naukowe Ratownictwa Medycznego eRka.

Podsumowując wyniki należy wspomnieć o 32 nowo zarejestrowanych potencjalnych dawcach szpiku w fundacji DKMS oraz o kolejnych 30 superbohaterach, którzy oddali swoją cenną krew w ilości 13,5 litra, dając tym szansę na życie dla innych!

Wszystko odbywało się w ciepłej, wręcz rodzinnej atmosferze przepełnionej uśmiechem i dobrocią. Uwagę uczestników przyciągnęła również seria referatów wygłoszonych przez pracowników naszej Uczelni oraz gości z Turcji i Słowacji, którzy w tym czasie gościli w Uczelni w ramach wymiany międzynarodowej ERASMUS +, na konferencji naukowej pt. „Honorowi Dawcy Krwi w Polsce i na świecie.” Spotkanie było okazją do wysłuchania debaty z udziałem Pawła - dawcy szpiku, który jest studentem kierunku Pielęgniarstwo PWSZ w Nowym Sączu. Paweł opowiedział o swojej życiowej historii związanej z DKMS-em, o tym jak dzięki akcji z przednich lat (organizowanej w murach naszej Uczelni) dowiedział się o możliwości zostania dawcą szpiku oraz jak wygląda cała procedura dawstwa komórek macierzystych, która przeszedł przed kilkoma miesiącami.

Moc dobra i pozytywnej energii to główny cel „Wampiriady” – nie zawiedliśmy się i w tym roku. Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia, więc już dziś zapraszamy do bicia rekordów dobroczynności za rok!

Do zobaczenia!

Pozdrawiam Jan Maślanka