Szanowni Państwo
w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz zaleceniami władz sanitarnych. Planowana w dniach 3-5 czerwca 2020 roku, Druga Konferencja PRZEMYSŁ 4.0 zostaje odwołana.
Informacja o nowym terminie Konferencji pojawi się na tej stronie jak tylko będzie to możliwe.

 

W roku Jubileuszu 20-lecia Instytutu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Drugą Konferencję Naukową pn. PRZEMYSŁ 4.0,
która odbędzie się w dniach 03 - 05 czerwca 2020 roku w Nowym Sączu.

Honorowymi patronami wydarzenia są: Komitet Budowy Maszyn PAN oraz JM Rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr. hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. PWSZ.

Tematyka:

  • Innowacyjne procesy i systemy wytwarzania: obróbka skrawaniem, szlifowanie, obróbka elektrochemiczna (ECM), elektroerozyjna (EDM), laserowa (LBM), metody hybrydowe, obróbka plastyczna i odlewnictwo, metody wytwarzania przyrostowego.
  • Automatyzacja i robotyzacja procesów i systemów produkcyjnych – roboty autonomiczne.
  • Symulacje: materiałów, produktów, procesów i systemów produkcyjnych.
  • Systemy informatyczne w inżynierii produkcji: sztuczna inteligencja, masowa indywidualizacja, pozioma/pionowa integracja softwarowa, przemysłowy internet rzeczy, cyberbezpieczeństwo, korporacyjne platformy chmurowe.
  • Gospodarka energią i odpadami w Przemyśle 4.0. Bionika – jako źródło innowacji w Przemyśle 4.0.
  • Bionika – jako źródło innowacji w Przemyśle 4.0.

 Strona internetowa Konferencji

Zobacz relację z poprzedniej edycji Konferencji PRZEMYSŁ 4.0

W dniu 4 lutego 2020 roku  w ramach obchodów XX lecia utworzenia Instytutu Technicznego PWSZ w Nowy Sączu odbył się wykład otwarty, wygłoszony przez Profesora Politechniki Koszalińskiej dr hab. inż. Krzysztofa Rokosza pt. "Charakterystyka porowatych powłok wytworzonych na tytanie z wykorzystaniem plazmowego utleniania elektrochemicznego".

W ramach „wykładów otwartych”, organizowanych przez studentów Koła Naukowego Vehiculum Instytutu Technicznego PWSZ w Nowym Sączu,  w dniu 17.01.2020 roku odbył się wykład poświęcony zagadnieniom obsługi ruchu pasażerskiego na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Wykład poprowadzili przedstawiciele firmy LS Airport Services, Pan Maciej Roguski oraz Pani Ewelina Mordarska i dotyczył on procesu zarządzania i logistyki przepływu bagaży pasażerów oraz logistyki płyty lotniskowej.

Studenci mieli okazję usłyszeć i zobaczyć jaką drogę przebywa bagaż od momentu nadania podczas odprawy aż do chwili załadowania do samolotu, a także procedury związane z przygotowaniem samolotów do odlotu.

W spotkaniu udział wzięli studenci kierunków „Mechatronika” oraz „Transport i logistyka”. oraz wykładowcy z Instytutu Technicznego.

 

 

W dniu 8 listopada 2019 roku w ramach obchodów XX lecia utworzenia Instytutu Technicznego PWSZ w Nowy Sączu odbyło się Seminarium pn. Rozwiązania testowe i symulacyjne dla przewidywania wydajności produktu, prowadzony przez specjalistów z firmy EC TEST Systems z Krakowa.

Aula Instytutu Technicznego zgromadziła liczne grono studentów i wykładowców Instytutu Technicznego.

Obserwując postęp technologiczny, można przyjąć, że przyszłość w projektowaniu i organizacji produkcji należy do systemów cyberfizycznych, w których świat wirtualny będzie ściśle połączony z fizycznym poprzez sensory i aktuatory.

Dzisiejszym wyzwaniem w mechatronice jest szybkie wprowadzanie na rynek wysokowydajnych i niezawodnych produktów.

Jednym ze stosowanych rozwiązań złożonych procesów wielodziedzinowych jest innowacyjny system do symulacji systemów mechatronicznych Simcenter 1D (Amesim). Oprogramowanie to umożliwia stworzenie wirtualnego prototypu w skalowalnej platformie symulacyjnej, pozwalając na poznanie kluczowych parametrów projektowanego systemu, już w fazie koncepcyjnej.

Prezentacje obejmowała także rozwiązania do analiz Simcenter 3D, środowiska opartego na platformie NX i Solwerze NX Nastran jako wielodziedzinowa symulacja integruje ze sobą różne dziedziny obliczeniowe przeznaczone dla analityków, konstruktorów i projektantów.