W tym roku Małopolska Noc Naukowców zaplanowana jest na 27 listopada 2020 r.

Tegoroczne Hasło MNN "Jak naukowcy zmieniają świat"

Zapraszamy do udziału we wszystkich aktywnościach w trybie on-line.

Szczegóły i program wydarzenia podamy wkrótce.

Ogólna strona MNN: https://nocnaukowcow.malopolska.pl/

inauguracja 2020

Szanowni Państwo
w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz zaleceniami władz sanitarnych. Planowana w dniach 3-5 czerwca 2020 roku, Druga Konferencja PRZEMYSŁ 4.0 zostaje odwołana.
Informacja o nowym terminie Konferencji pojawi się na tej stronie jak tylko będzie to możliwe.

W roku Jubileuszu 20-lecia Instytutu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Drugą Konferencję Naukową pn. PRZEMYSŁ 4.0,
która odbędzie się w dniach 03 - 05 czerwca 2020 roku w Nowym Sączu.

Honorowymi patronami wydarzenia są: Komitet Budowy Maszyn PAN oraz JM Rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr. hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. PWSZ.

Tematyka:

• Innowacyjne procesy i systemy wytwarzania: obróbka skrawaniem, szlifowanie, obróbka elektrochemiczna (ECM), elektroerozyjna (EDM), laserowa (LBM), metody hybrydowe, obróbka plastyczna i odlewnictwo, metody wytwarzania przyrostowego.
  • Automatyzacja i robotyzacja procesów i systemów produkcyjnych – roboty autonomiczne.
  • Symulacje: materiałów, produktów, procesów i systemów produkcyjnych.
  • Systemy informatyczne w inżynierii produkcji: sztuczna inteligencja, masowa indywidualizacja, pozioma/pionowa integracja softwarowa, przemysłowy internet rzeczy, cyberbezpieczeństwo, korporacyjne platformy chmurowe.
  • Gospodarka energią i odpadami w Przemyśle 4.0. Bionika – jako źródło innowacji w Przemyśle 4.0.
  • Bionika – jako źródło innowacji w Przemyśle 4.0.

Strona internetowa Konferencji

Zobacz relację z poprzedniej edycji Konferencji PRZEMYSŁ 4.0

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wykład otwarty Profesora Politechniki Koszalińskiej

Pana dr hab. inż. Krzysztofa Rokosza

pod tytułem „Charakterystyka porowatych powłok wytworzonych na tytanie z wykorzystaniem plazmowego utleniania elektrochemicznego”

w dniu 04.02.2020 r. o godzinie 11.00 w sali 1.9.

z poważaniem

Dyrekcja Instytutu Technicznego

i

Zapraszamy społeczność akademicką (nauczycieli akademickich i studentów) Instytutu Technicznego na wydarzenie, którego celem jest przedstawienie wielowymiarowości działań projakościowych oraz zwrócenie uwagi na podejmowane w Instytucie inicjatywy zapewniające i wpływające na jakość kształcenia oraz dyskusję na ich temat.

Instytutowa Komisja ds. Jakości Kształcenia

Program:

1. Spotkanie informacyjne studentów dot. doskonalenia jakości kształcenia w Instytucie Technicznym o godzinie 12:00-13:00 w sali 1.10 IT.

2. Dyskusja na temat jakości kształcenia z udziałem władz Instytutu Technicznego o godzinie 14:00 w sali 1.10 IT.

Zapraszamy

Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu serdecznie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi w budynku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ul. Grottgera 50 w dniu 3 grudnia 2019 r. w godz. 8:00-12:30.

Akcja prowadzona jest na rzecz chorych i ofiar wypadków pod hasłem "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Oddana krew będzie przekazana na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawca i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu.

Młodzi informatycy!

W dniu 5 czerwca 2019 r. w budynku Instytutu Technicznego PWSZ w Nowym Sączu, ul. Zamenhofa 1A, odbędzie się osiemnasta edycja konkursu dla młodych informatyków, ze szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych.

Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, zapraszamy na część teoretyczną o godzinie 10.00, następnie o godzinie 11.30 odbędzie się część praktyczna, do wyboru języki programowania: Pascal, C, C++, C#,  Logo.

Formularz zgłoszenia

Termin zgłaszania kandydatów: do 4 czerwca 2019 r. - godz. 15.00

Zgłoszenia proszę kierować drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczniów szkół średnich zapraszamy na część teoretyczną  o godzinie 12.00. Część praktyczna rozpocznie się o godzinie 13.30, do wyboru języki programowania: Pascal, C, C++, C#.

Formularz zgłoszenia

Termin zgłaszania kandydatów: do 4 czerwca 2019 r. - godz. 15.00

Przykładowe zadania

Uwaga Laureaci!

Miejsca 1,2,3 zostaną podane na stronie w dniu 7 czerwca 2019.

Oficjalne ogłoszenie wyników, połączone z rozdaniem dyplomów, odbędzie się w Instytucie Technicznym, dnia 13 czerwca  2019 r. o godz. 11.00

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na XII Festiwal Nauki