W dniu 1 czerwca odbyło się oficjalne rozdanie nagród przyznanych w Konkursie Informatycznym. Już po raz piętnasty uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Sądecczyzny i powiatu limanowskiego zmierzyli się z zadaniami z zakresu programowania.

Organizowany co roku przez Instytut Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu konkurs ma na celu odkrywanie i rozwijanie talentów informatycznych ze szczególnym uwzględnieniem nowych trendów w dziedzinie programowania.

Z bardzo trudnymi zadaniami z tego zakresu zmagali się uczestnicy w dwóch grupach wiekowych.

Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu Informatycznego czuwali dr inż. Józef Zieliński i dr inż. Grzegorz Litawa wspierani przez studentów z Koła Naukowego Informatyków.

Przygotowane przez organizatorów zadania pozwoliły wykazać się młodym ludziom znajomością algorytmiki i matematyki w programowaniu w językach wysokiego poziomu. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem prezentowanej wiedzy i umiejętności.

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum w Pisarzowej:
1. Adrian Śmierciak
2. Przemysław Kożuch
3. Mikołaj Pajor

W grupie szkół ponadgimnazjalnych najlepsze wyniki osiągnęli:
1. Piotr Szczygieł - ZSEM w Nowym Sączu
2. Bartłomiej Talarczyk - ZST i O w Limanowej
3. Kacper Krzyżak - ZSEM w Nowym Sączu

Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom. Dziękujemy ich opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu.
W rozdaniu nagród wzięli udział m.in.: dr inż. Anna Kochanek – Wicedyrektor Instytutu Technicznego, dr inż. Grzegorz Litawa oraz studenci Koła Naukowego Informatyków.