W dniu 8 czerwca 2017 r. odbyło się oficjalne rozdanie nagród przyznanych w Konkursie Informatycznym. Już po raz szesnasty uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Sądecczyzny i powiatu limanowskiego zmierzyli się z zadaniami z zakresu programowania.

Organizowany co roku przez Instytut Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu konkurs ma na celu odkrywanie i rozwijanie talentów informatycznych ze szczególnym uwzględnieniem nowych trendów w dziedzinie programowania.

Z bardzo trudnymi zadaniami z tego zakresu zmagali się uczestnicy w dwóch grupach wiekowych.

Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu Informatycznego czuwali dr inż. Józef Zieliński i dr inż. Grzegorz Litawa wspierani przez studentów z Koła Naukowego Informatyków.

Przygotowane przez organizatorów zadania pozwoliły wykazać się młodym ludziom znajomością algorytmiki i matematyki w programowaniu w językach wysokiego poziomu. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem prezentowanej wiedzy i umiejętności.

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie:

1. Jakub Serwatka
1. Piotr Zborowski
3. Mikołaj Pajor

 

W grupie szkół ponadgimnazjalnych najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Filip Wesołowski
2. Bartłomiej Talarczyk
3. Piotr Adamek


Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom.

Dziękujemy ich opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu.

W rozdaniu nagród wzięli udział m.in.: prof. dr hab. inż. Adam Ruszaj – Dyrektor Instytutu Technicznego, dr inż. Józef Zieliński, dr inż. Grzegorz Litawa oraz studenci Koła Naukowego Informatyków.