Informacje ogólne

Koło Naukowe Pedagogów działające przy Instytucie Pedagogicznym PWSZ w Nowym Sączu zostało wpisane do uczelnianego rejestru Studenckich Kół Naukowych w 2005 roku. Głównym celem Koła jest stworzenie przyszłym nauczycielom i studentom kształcącym się na specjalnościach pedagogicznych nienauczycielskich – możliwości aktywnego działania w studenckim ruchu naukowym. Oferta ta była i jest skierowana do tych osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę pedagogiczną, nabyć dodatkowe umiejętności i kompetencje, przydatne w pracy zawodowej, a także mają motywację do rozwijania swoich zainteresowań metodologią badań pedagogicznych. Założenia te są realizowane poprzez podejmowanie działań upowszechniających wzory dobrej praktyki pedagogicznej i wolontariatu, kształtowanie umiejętności kierowania własnym rozwojem zawodowym i osobowym, zaspokajanie potrzeb dydaktycznych, wychowawczych oraz opiekuńczych dzieci i młodzieży ze szkół w środowisku lokalnym, a także udział w imprezach na rzecz środowiska, organizowanie warsztatów, konferencji, sympozjów, szkoleń oraz akcji charytatywnych, wspierających, np. Domy Dziecka. Działania te rozwijają różnorodne talenty i zapewniają stworzenie bagażu pożytecznych umiejętności, pamięć o spotkanych autorytetach i inspirujące pomysły.

Z perspektywy ostatnich trzynastu lat działalności Koła Naukowego Pedagogów, należy podkreślić, że w ciągu tego okresu zaangażowanych nim było około 300 osób (stanowiących jego skład osobowy), a oprócz tego także wielu innych studentów corocznie brało udział w jedno – lub kilkurazowych akcjach prowadzonych pod patronatem Koła – byli to jego „sympatycy”.

Wychodzimy naprzeciw studentom, jesteśmy otwarci na nowe pomysły i chęć działania. Każdy nowy członek Koła ma duże możliwości wpływu na jego bieżącą działalność. Wszystkie kreatywne i pełne zapału osoby zapraszamy do podejmowania naukowych inicjatyw razem z nami. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do nas – napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serdecznie zapraszamy!