Matematyka… Dla wielu z nas lekcje matematyki były małym koszmarkiem, który śnił się długo po nocach. Studentki Instytutu Pedagogicznego PWSZ kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna postanowiły złamać te schematy i uprzedzenia, i dla najmłodszego pokolenia - dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym wymyśliły i przygotowały własne - autorskie środki dydaktyczne przeznaczone do edukacji matematycznej, które mają pomóc „oswoić matmę” .

Do Instytutu zaprosiły sześciolatki z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia”, które z zainteresowaniem i pasją testowały pomysły, być może swoich przyszłych pań nauczycielek.

Hasłem przewodnim prezentacji i sprawdzianu była „Edukacja matematyczna z pomysłem”.

Dzięki małym gościom studentki mogły obserwować na ile ich pomysły – przygotowane środki dydaktyczne są interesujące i inspirujące dla dzieci, czy są użyteczne w praktyce stymulowania ich aktywności matematycznej i czy będą przydatne na lekcjach.

Przedszkolaki przyszły do Instytutu pod opieką nauczycielek: mgr Sabiny Wiktor, mgr Grażyny Zboś, mgr Moniki Słomczyńskiej i lic. Joanny Żelsko.

Opiekę merytoryczną nad prezentacją sprawowała dr Mirosława Socha, a uczestników powitała dr hab. Zdzisława Zacłona, prof. PWSZ.