Jakub Rzeszowski - student pierwszego roku na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Instytucie Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zajął pierwsze miejsce i wywalczył złoty medal w zawodach o Puchar Polski Federacji MFR (Polish Cup 2022 International) w nowoczesnych sztukach walki w Radlinie, w konkurencji pointfighting.

Nowoczesne sztuki walki, to młoda dyscyplina zwana też, nieformalnie, trickingiem, łączące uznane już sztuki walki z gimnastyką i breakdance. Ma na celu stworzenie estetycznego połączenia salt, kopnięć i obrotów.

Jakub Rzeszowski trenuje od pięciu lat, a rok wcześniej, w tych samych zawodach wywalczył, jak nam powiedział: „tylko” wicemistrzostwo w tej samej kategorii.

Student naszej Uczelni trenuje pod kierunkiem pracownika PWSZ mgr. Piotra Dobosza w zespole Astral Team działającym przy Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Jakub Rzeszowski w drużynie z: Grzegorzem Skoczniem oraz Pawłem Bienikiem na zawodach w Radlinie wywalczył też brąz w kategorii pointfighting team challenge.

W zawodach w 19 konkurencjach rywalizowało 267 zawodników, z 31 klubów, z czterech, poza Polską krajów: Irlandii, Słowacji, Czech i Ukrainy.