Rozmowy Sądeczanina, 08.04.2022

O tym, dlaczego warto studiować w Instytucie Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu rozmawiamy z dr. inż. Witoldem Bodzionym, dyrektorem IKF PWSZ w Nowym Sączu. A powodów - wierzcie nam - nie brakuje!

- Potencjalnych kandydatów na studia czeka jeszcze matura, ale młodzi ludzie już zastanawiają się co chcą robić w przyszłości i nie tylko jakie studia wybrać, ale też jaki zawód wykonywać - mówi dr inż. Witold Bodziony, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Nowym Sączu. - Teraz analizują wszystkie oferty, a ostateczną decyzję podejmą zapewne po zdanej maturze.

- W obecnej sytuacji geopolitycznej i rzeczywistości postpandemicznej zauważamy duży wzrost zainteresowania kierunkami, jakie oferujemy w Instytucie Kultury Fizycznej - dodaje dyrektor Bodziony. - Te kierunki gwarantują wejście w obszar rynku pracy, gdzie potencjalni pracodawcy mocno sygnalizują konieczność uzupełnienia braków w zatrudnieniu. Podczas rozmów, choćby w czasie dni otwartych, często padają pytania o bezpieczeństwo wewnętrzne.

Jak przyznaje dr Bodziony, PWSZ aktywnie współpracuje z różnymi instytucjami działającymi w obszarze obronności i bezpieczeństwa wewnętrznego, dlatego zainteresowani służbą w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne i armią mają z nimi bezpośredni kontakt podczas nauki.

- Mówimy tu nie tylko o wyszkolonych żołnierzach, ale też specjalistach z wielu innych dziedzin, jak informatyka, łączność, czy jeszcze co najmniej kilka innych - mówi szef Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu. - Kolejną wartością dla studentów są nasi wykładowcy, którzy są praktykami, wywodzącymi się z tych instytucji. W porozumieniu w innymi uczelniami chcemy wypracować takie ścieżki nauki, które doprowadzą zainteresowanych również wprost do upragnionych gwiazdek oficerskich...

 Wideo: Daniel Szlag

Link do wywiadu (11’57”): https://sadeczanin.info/rozmowy-sadeczanina-telewizja/bedzie-hit-studia-oficerskie-w-instytucie-kultury-fizycznej-pwsz