Patrycja Słaby – studentka II roku kierunku Fizjoterapii zdobyła w Quito (Ekwador) tytuł Mistrzyni Świata Bikini Fitness w kategorii Junior.

To kolejny wielki sukces naszej studentki. Przypomnijmy, że nasza studentka startująca w kategorii sportów sylwetkowych w tym roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski a także Mistrzostwo Europy Juniorów.

„Odsłuchanie i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego ze złotym medalem na piersiach to chwila o której marzyłam, to chwila dla której codziennie ciężko pracuje” - mówi Patrycja.

Sporty sylwetkowe przeznaczone są tylko dla prawdziwych pasjonatów. Wymagają bardzo szerokiej wiedzy, zarówno w zakresie specjalistycznego treningu jak i odżywiania. Ogromnym wyzwaniem dla organizmu jest ostatni etap przed zawodami, w którym nie można popełnić błędu. Znajomość własnego organizmu, odpowiednie i bezpieczne odwodnienie organizmu, pozbycie się jak największe ilości tkanki tłuszczowej bez utraty mięśni to klucz do sukcesu – dodaje Dr Tomasz Cisoń - Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej.

Serdecznie gratulujemy życiowego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie Uczelni.