Ewa Brzeska – studentka II roku kierunku Fizjoterapia – zdobyła brązowy medal startując w IROMAN 70.3 na dystansie 1,9 km pływanie; 90km - rower oraz 21,1 km bieg.

Warto wspomnieć także o jednym z najważniejszych sukcesów sportowych – Mistrzostwach Świata w SkiAlpiniźmie (narciarstwie wysokogórskim) we włoskim Piancavallo. Ewa reprezentując Polskę indywidualnie zajęła 7 miejsce, a w sztafecie wraz z kolegami z reprezentacji zajęła 5 miejsce na świecie.

Jak sama mówi: „Sport jest dla mnie przede wszystkim zabawą i przygodą. Ciągle szukam nowych wrażeń, które dostarczają mi dużej dawki adrenaliny. Lubię nowe wyzwania i uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia. Wszystko zależy od naszego nastawienia do postawionego przed nami wyzwania”

Pasja - Wytrwałość – Sukces - tak krótko można opisać wyczyny naszej studentki - mówi Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu dr Tomasz Cisoń - Sport nauczył Ją rzetelności i pokory, którą przejawia studiując bardzo trudny kierunek jakim jest Fizjoterapia. Znakomicie łączy studia, sport i pracę. Jest członkiem koła naukowego BodyLab i angażuje się we wszystkie imprezy promocyjne realizowane w Instytucie.

Dziękujemy za godne reprezentowanie Uczelni i życzymy dalszych sukcesów.