zaproszenie pwsz 1

Podczas 13. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju odbywającego się w dniach 9-11.09.2022 r. studenci Instytutu Kultury Fizycznej mieli okazję w praktyce wykorzystać swoje umiejętności wykonywania masażu sportowego, przyspieszając regenerację biegaczy. W tym roku odbyło się blisko 30 konkurencji biegowych i nordic walking, a w konkurencjach i imprezach Festiwalu Biegowego wzięło udział 3870 osób.

Dziękujemy studentom kierunków Wychowanie Fizyczne i Fizjoterapia za zaangażowanie i prace w czasie 13 Festiwalu Biegowego.

 

Jak co roku podczas wakacji studenci II roku Kierunku wychowanie fizyczne naszego Instytutu odbyli przewidziany w planie studiów letni obóz szkoleniowy. Podobnie jak w poprzednich latach szkolenie odbywało się na wodach jeziora Rożnowskiego. Obozowicze pod okiem kadry Instytutu zdobywali nowe umiejętności z zakresu sportów wodnych: żeglarstwa, kajakarstwa, pływania i ratownictwa wodnego. Nie zabrakło również zajęć z atletyki terenowej (cross i bieg na orientacje) i organizacji czasu wolnego (szanty czyli żeglarskie śpiewanie, ogniska, rozgrywek sportowych na świeżym powietrzu). Zdobyta przez studentów wiedza praktyczna z pewnością będzie przydatna w ich przyszłej pracy zawodowej, ale również podczas prywatnych wakacyjnych wyjazdów nad akweny wodne. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytych nowych umiejętności. Do zobaczenia za rok!

img 20220830 wa0016

 

 

 

 

Ostatnia szansa, aby dołączyć do Programu Praktyk 13. Festiwalu Biegowego!

Podczas kilku dni wydarzenia zrealizujesz brakujące godziny praktyk, poznasz ludzi z pasją, udoskonalisz umiejętności organizacyjne, a także zetkniesz się z osobistościami ze świata sportu. Uczestnictwo w tego rodzaju wydarzeniach, to niewątpliwie atrakcyjny wpis do CV, doceniany przez pracodawców. Festiwal Biegowy już po raz kolejny objęty został programem stypendialnym, a pula funduszy przeznaczona na stypendia wynosi w tym roku 35 tys. zł! Wystarczy zarejestrować się na wydarzenie, wziąć udział w szkoleniach i Festiwalu podczas wszystkich dni jego trwania, przesłać wniosek i zaczekać na decyzję!

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy pod linkiem: https://www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy/wolontariat-podczas-festiwalu-biegowego-w-piwnicznej-zdroju

Rejestracja na praktyki Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju będzie możliwa do 15.08 do 00:00.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator: Olga Szczygieł

 

Po zakończonym kursie w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, 18 studentów II roku kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, Instytutu Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, 25 czerwca 2022 roku złożyło egzamin teoretyczny i praktyczny z wynikiem pozytywnym i uzyskało uprawnienia ratownika.

Celem kursu na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne było przygotowanie pierwszej grupy studentów do realizacji zadań z zakresu ratownictwa, w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

W imieniu rektora Uczelni, dr. hab. inż. Mariusza Cygnara, prof. PWSZ zaświadczenia o ukończeniu kursu wręczył i gratulacje złożył dr inż. Witold Bodziony – dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu.

Zwracając się do studentów dyrektor powiedział m.in.: - Drodzy studenci, od dzisiaj jesteście uzupełnieniem i wzmocnieniem systemu ratownictwa medycznego. Niejednokrotnie będziecie pierwszymi na miejscu wypadku, którzy podejmą się trudnego zadania ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Posiadacie uprawnienia ratownika, które są niezwykle potrzebne i oczekiwane również przez pracodawców w zakładach pracy. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

Jakub Rzeszowski - student pierwszego roku na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Instytucie Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zajął pierwsze miejsce i wywalczył złoty medal w zawodach o Puchar Polski Federacji MFR (Polish Cup 2022 International) w nowoczesnych sztukach walki w Radlinie, w konkurencji pointfighting.

Nowoczesne sztuki walki, to młoda dyscyplina zwana też, nieformalnie, trickingiem, łączące uznane już sztuki walki z gimnastyką i breakdance. Ma na celu stworzenie estetycznego połączenia salt, kopnięć i obrotów.

Jakub Rzeszowski trenuje od pięciu lat, a rok wcześniej, w tych samych zawodach wywalczył, jak nam powiedział: „tylko” wicemistrzostwo w tej samej kategorii.

Student naszej Uczelni trenuje pod kierunkiem pracownika PWSZ mgr. Piotra Dobosza w zespole Astral Team działającym przy Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Jakub Rzeszowski w drużynie z: Grzegorzem Skoczniem oraz Pawłem Bienikiem na zawodach w Radlinie wywalczył też brąz w kategorii pointfighting team challenge.

W zawodach w 19 konkurencjach rywalizowało 267 zawodników, z 31 klubów, z czterech, poza Polską krajów: Irlandii, Słowacji, Czech i Ukrainy.

W dniach 26-27.04 2022 r. w Tauron Arenie w Krakowie, odbył się IX Festiwal Zawodów 2022. Naszą Uczelnie reprezentowali wykładowcy i studenci Instytutu Kultury Fizycznej i Instytutu Zdrowia. IKF reprezentował dr Piotr Czech i student Pan Damian Poręba. Stanowisko Naszej Uczelni cieszyło się sporym zainteresowaniem młodzieży i nauczycieli. Można pochwalić się, iż nawet prowadzący "Pytanie Na Śniadanie" Pan Mateusz Szymkowiak zwrócił szczególną uwagę właśnie na Nasze stanowisko umieszczając relację z wizyty na jednym z portali społecznościowych.

 

Rozmowy Sądeczanina, 08.04.2022

O tym, dlaczego warto studiować w Instytucie Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu rozmawiamy z dr. inż. Witoldem Bodzionym, dyrektorem IKF PWSZ w Nowym Sączu. A powodów - wierzcie nam - nie brakuje!

- Potencjalnych kandydatów na studia czeka jeszcze matura, ale młodzi ludzie już zastanawiają się co chcą robić w przyszłości i nie tylko jakie studia wybrać, ale też jaki zawód wykonywać - mówi dr inż. Witold Bodziony, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Nowym Sączu. - Teraz analizują wszystkie oferty, a ostateczną decyzję podejmą zapewne po zdanej maturze.

- W obecnej sytuacji geopolitycznej i rzeczywistości postpandemicznej zauważamy duży wzrost zainteresowania kierunkami, jakie oferujemy w Instytucie Kultury Fizycznej - dodaje dyrektor Bodziony. - Te kierunki gwarantują wejście w obszar rynku pracy, gdzie potencjalni pracodawcy mocno sygnalizują konieczność uzupełnienia braków w zatrudnieniu. Podczas rozmów, choćby w czasie dni otwartych, często padają pytania o bezpieczeństwo wewnętrzne.

Jak przyznaje dr Bodziony, PWSZ aktywnie współpracuje z różnymi instytucjami działającymi w obszarze obronności i bezpieczeństwa wewnętrznego, dlatego zainteresowani służbą w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne i armią mają z nimi bezpośredni kontakt podczas nauki.

- Mówimy tu nie tylko o wyszkolonych żołnierzach, ale też specjalistach z wielu innych dziedzin, jak informatyka, łączność, czy jeszcze co najmniej kilka innych - mówi szef Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu. - Kolejną wartością dla studentów są nasi wykładowcy, którzy są praktykami, wywodzącymi się z tych instytucji. W porozumieniu w innymi uczelniami chcemy wypracować takie ścieżki nauki, które doprowadzą zainteresowanych również wprost do upragnionych gwiazdek oficerskich...

 Wideo: Daniel Szlag

Link do wywiadu (11’57”): https://sadeczanin.info/rozmowy-sadeczanina-telewizja/bedzie-hit-studia-oficerskie-w-instytucie-kultury-fizycznej-pwsz

najnowszezyczenia

1 kwietnia br. w kampusie Instytutu Kultury Fizycznej przy ul. Kościuszki 2 odbył się kolejny Dzień otwarty. Jak co roku zajęcia prowadzone w tym dniu przez wykładowców  były przygotowane z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych, przyszłych maturzystów. Instytut odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, Technikum Samochodowego, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu oraz Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. 

W organizację Dnia otwartego włączyli się nie tylko wykładowcy IKF ale także studenci wszystkich kierunków studiów. Przyszli maturzyści zwiedzali specjalistyczne i  bogato wyposażone pracownie: nauk biomedycznych, fizjoterapii oraz biomechaniki. Nie zabrakło możliwości czynnego uczestnictwa w zajęciach praktycznych, uczniowie brali udział w warsztatach samoobrony, tańców integracyjnych, gier i zabaw oraz w zajęciach w wodzie. 

Mamy nadzieje, że odwiedziny uczniów szkół ponadpodstawowych oraz stworzenie możliwości czynnego uczestnictwa w życiu Instytutu Kultury Fizycznej poszerzyła ich wiedzę na temat specyfiki i atrakcyjności kierunków studiów funkcjonujących w ofercie naszej Uczelni. 

Do zobaczenia za rok!

1 dzien otwarty pwsz ikf studenci witaja odwiedzajacych