Informacje ogólne

Integralną częścią programu studiów są praktyki zawodowe. Zaliczenie praktyk zawodowych jest warunkiem zaliczenia danego semestru. Praktyki na kierunku Filologia i Lingwistyka dla biznesu trwają od 2 semestru studiów.

Celem praktyki zawodowej jest uzupełnienie wiedzy zdobywanej na studiach, a także przygotowanie studentów do przyszłej pracy. W ramach praktyki zawodowej można zdobyć nowe umiejętności, a także sprawdzić wiedzę zdobytą na studiach. Praktyka stwarza możliwości potwierdzania i rozwoju kompetencji zawodowych.

Praktyka odbywa się w oparciu o program praktyk i dokładny harmonogram. Student jest zobowiązany m.in. do prowadzenia Dziennika Praktyk, przestrzegania dyscypliny pracy obowiązującej w Zakładzie Pracy oraz odbywania praktyki w pełnym wymiarze godzin, zgodnie z ustalonym harmonogramem praktyki.

Opiekunowie praktyk z ramienia Uczelni:

mgr Bożena LeśFilologia, język angielski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

dr Marta KurzejaFilologia, język niemiecki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

dr Paulina Wójcikowska-WantuchFilologia, język rosyjski, język hiszpański (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

mgr Jolanta GrygielLingwistyka dla biznesu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Karta zgłoszenia na praktyki dla opiekuna
Deklaracja pracodawców dot. liczby studentów
Porozumienie w sprawie praktyk zawodowych
Informacja o opiekunie praktyk
Przebieg praktyk
Karta tygodniowa

 

FILOLOGIA - Szczegółowa organizacja praktyk zawodowych
FILOLOGIA - Program ramowy
FILOLOGIA - Kryteria wyboru instytucji/przedsiębiorstwa do realizacji praktyk zawodowych
FILOLOGIA - Decyzja ostateczna instytucji/przedsiębiorstwa do praktyk zawodowych
FILOLOGIA - Ocena pracodawcy