Dyscyplina naukowa: literaturoznawstwo, nauki o kulturze i religii

zdj pracownicy

Zakład: Lingwistyki
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Wykształcenie kierunkowe

Doktor nauk humanistycznych, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureatka Stypendium im. Stanisława Pigonia na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Ukończyła Studia Podyplomowe: Pedagogika opiekuńcza z rozwijaniem umiejętności wychowawczych i psychoprofilaktycznych oraz Innowacyjne zarządzanie badaniami naukowymi.
Tłumacz języka rosyjskiego.

 

Zainteresowania naukowe

Kosmizm rosyjski, transhumanizm, literatura oraz kultura XIX i XX i XXI wieku, teoria przekładu, narzędzia CAT, narzędzia TIK w nauczaniu, tłumaczenia pisemne specjalistyczne, a także ustne, w tym symultaniczne, komunikacja interpersonalna i interkulturowa.

 

Dorobek publikacyjny i badawczy

Realizowała projekt badawczy finansowany przez MNiSW (dawniej MEiN,MNiI i KBN) Myśl Nikołaja Fiodorowa w literaturze rosyjskiej dziewiętnastego i dwudziestego wieku (Uniwersytet Jagielloński).
Uczestniczyła w wielu naukowych konferencjach międzynarodowych, w tym w Rosyjskiej Akademii Nauk, Instytucie im. M. Gorkiego w Moskwie, na Uniwersytecie w Woroneżu, Orle, Riazaniu oraz w Wołgogradzie.

 

Przynależność do organizacji naukowych

Członek Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego

 

Prowadzone przedmioty

Narzędzia CAT w pracy tłumacza (JR)

Praktyczna nauka języka (JR)

Tłumaczenia specjalistyczne (ekonomiczne/prawnicze) (JR)

Tłumaczenia specjalistyczne prawnicze (JR)

Tłumaczenia ustne z elementami tłumaczenia symultanicznego (JR)

Zajęcia fakultatywne (JR)