Tradycją naszej Uczelni były doroczne Dni Otwarte. Z powodu epidemii większość naszych aktywności musiała przenieść się do Internetu. Zarówno studenci, jak i uczniowie oraz wykładowcy i nauczyciele przez ostatnie miesiące zdobywają nowe umiejętności komunikacji i kształcenia on-line.

Obecnie nie możemy realnie zaprosić kandydatów na studia do naszych Instytutów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY!

Każdy z sześciu instytutów przygotował ofertę, którą zaprezentuje poprzez Wydarzenie na naszym Facebooku "PWSZ news"

 

25 maja 2021 r. od godz. 10:00  zaprasza Instytut Języków Obcych.

Link do wydarzenia na FB: KLIKNIJ

Link do wydarzenia na Youtube: KLIKNIJ

Dyskusja: https://www.facebook.com/events/2890790461161404/?active_tab=discussion

wirtualny dzień otwarty 25.05.2021 grafika 1400 

10:00 - 10:30  Prezentacja Instytutu Języków Obcych

10:30 - 11:15 Odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji i studiów w IJO

 

Pytania można zadawać drogą e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz za pomocą anonimowego formularza on-line:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=lwVfSB2KY0aSktdPG6bZZf-ymv6bmWlEjXnUYuKW21dUM04zTVAyTE9UQ1VTNzZMSExIMDBMTkxDQy4u

 

W późniejszych godzinach będzie można odtworzyć wydarzenie offline na naszym kanale You tube "PWSZ Nowy Sącz".

Serdecznie zapraszamy

 

 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztacie online na temat możliwości pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w dniu 1 czerwca 2021 roku o godz. 14:30 .

 

Program merytoryczny warsztatu obejmuje m.in. następujące zagadnienia:

* informacje o sektorze nowoczesnych usług w Polsce i jego rozwoju; IBM, Google, HP – jako miejsca pracy;

* case study – jak wygląda praca w sektorze z perspektywy pracownika - specjalnego gościa z Channel Advisor London (firma notowana na giełdzie w Nowym Jorku)

* informacje na temat Sektorowej Rady ds. Kompetencji w sektorze nowoczesnych usług;

* informacje na temat kompetencji pożądanych przez firmy z sektora – jakie kompetencje zagwarantują super atrakcyjną pracę ;

* perspektywy kariery zawodowej w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu;

* ćwiczenia kształtujące kompetencje funkcjonalne.

 

W celu wzięcia udziału w warsztacie uprzejmie proszę o wypełnienie formularza rejestracyjnego ( do dnia 27 maja 2021r. godz. 18.00) umożliwiającego wzięcie udziału w warsztacie.

Oświadczenie uczestnika i Formularz rekrutacyjny SRK:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=HO7mcp_q3U2Z5p_ZBhX77np0tBYbcpJHtA9xxHHW2aVUNkdXS1RaQ09WTFVDMEdVQVpFTlVTT0dZMSQlQCN0PWcu

 

Po wypełnieniu formularza na Państwa adresy mailowe zostaną przesłane linki do spotkania.

W warsztacie wezmą udział m.in:

Natalia Fałek – strategy client manager w Channel Advisor, Londyn (NYSE: ECOM), absolwentka University of Westminister w Londynie i Donghua University w Szanghaju, ekspertka w obszarze digital marketingu pracuje na rzecz wielu korporacji międzynarodowych optymalizując procesy biznesowe.

Bartosz Sobotka – Animator Sektorowej Rady ds. Kompetencji w sektorze NUB, zajmuje się tworzeniem modeli biznesowych dla sektora edukacji w krajach CEE oraz integracją rynku pracy z sektorem edukacji na poziomie szkolnictwa zawodowego oraz szkolnictwa wyższego. Konsultant wielu projektów biznesowych dla sektora BPO/IT i edukacji w kontekście wdrażania idei Smart City oraz budowy Społeczeństwa 4.0.

Warsztat na temat możliwości pracy w sektorze usług biznesowych realizowany jest w ramach projektu „Sektorowa Rada ds. Kompetencji Nowoczesnych Usług Biznesowych” , Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.12 Zwiększenie wiedzy o potrzebach kwalifikacyjno-zawodowych.

 

Z wyrazami szacunku,

Gracja Marczak

Zespół ds. organizacji warsztatów

mobile: + 48 667 752 637

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sekretariat SRK NUB

ul. Wojciechowska 9A, 20-704 Lublin

tel. +48 81 45 21 400

fax. +48 81 45 21 401

www.sektorowaradanub.pl

 

PLAKAT

 

AKTUALIZACJA

Konkurs Wiedzy Ogólnej o Rosji i Chinach odwołany

Informujemy, że ze względu na zalecenia dotyczące procedur zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem COVID-19, dyrekcja Instytutu Języków Obcych i organizatorzy Konkursu
Wiedzy Ogólnej o Rosji i Chinach podjęli decyzję, żeby odwołać wydarzenie, które miało się odbyć 28 kwietnia 2020 r.

kwoorich 2020 odwołany

 

AKTUALIZACJA!

Szanowni Państwo

w związku z zaistniałą sytuacją wywołaną pandemią choroby koronowirusowej Covid -19, uprzejmie informujemy iż odwołany jest konkurs recytatorski organizowany przez PWSZ IJO w Nowym Sączu,
życzymy zdrowia oraz dziękujemy za zainteresowanie naszą inicjatywą

Organizatorzy

 

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI 2020

Czym jest poezja? Na to z pozoru łatwe pytanie od lat próbują odpowiedzieć najwybitniejsi twórcy i krytycy literatury. Z okazji Światowego Dnia Poezji zastanówmy się nad jej definicją oraz miejscem we współczesnym świecie.

Czy dziś, gdy tempo życia staje się coraz szybsze a wyzwania dnia codziennego sprawiają, że zastanawiamy się czy doba nie powinna trwać nieco dłużej jest czas i miejsce na czytanie wierszy?

Czy pogoń za pieniądzem, sukcesem, sławą nie przysłania wielu z nas innego, piękniejszego aspektu życia? Jaka jest funkcja poezji ? Co daje nam odkrywanie Szekspira, Keatsa, Szymborskiej? Czy nie warto czasem zatrzymać się na chwilę, by móc dostrzec piękno w najprostszych i najbardziej banalnych zdarzeniach? Czy w świecie zdominowanym przez różnego rodzaju technologie nie warto walczyć o zachowanie piękna języka, który, jak twierdzi ks. Jan Twardowski : „[...] jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów”.

Miejmy nadzieję, że poezja nigdy nie zniknie, ponieważ ludzie nigdy nie przestaną poszukiwać piękna i radości, jak powiedział Keats: „Co piękne, cieszyć nigdy nie przestanie”, a „rzecz piękna jest radością wieczną”.

Ale poezja to nie tylko piękno. Według Stanisława Barańczaka: „poezja powinna być nieufnością. Krytycyzmem. Demaskatorstwem. Powinna być tym wszystkim aż do chwili, gdy z tej Ziemi zniknie ostatnie kłamstwo, ostatnia demagogia i ostatni akt przemocy”. Możemy zatem również spojrzeć na poezję, jak na oręż w walce z niedoskonałościami świata i człowieka, który ten świat tworzy.

Jak pisze brytyjska pisarka Jeanette Winterson: „Proza i poezja to dawki lekarstw. Uzdrawiają to pęknięcie, któremu ulega wyobraźnia z winy rzeczywistości”.

Zapraszamy młodzież szkół średnich do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Poezji Obcojęzycznej, który odbędzie się 16 kwietnia 2020 w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ulica Kochanowskiego 44.

Pamiętając wspaniałe prezentacje różnych form poetyckich zaprezentowanych przez Was w ubiegłych latach, jesteśmy przekonani, że i w tym roku nie zabraknie licznych wzruszeń i pozytywnych emocji. Wierzymy, że zarówno piękna forma świadcząca o opanowaniu języka obcego, jak i treści poruszane w wybranych przez Was wierszach, na długo pozostawią ślad w sercach i umysłach recytatorów i ich słuchaczy.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin Konkursu oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są na stornie IJO PWSZ w Nowym Sączu w zakładce współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

http://www.pwsz-ns.edu.pl/ijo/wspolpraca/z-otoczeniem-spoleczno-gospodarczym/konkurs-recytacji

Organizatorzy konkursu

AKTUALIZACJA

Mając na uwadze zalecenia dotyczące procedur zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem COVID-19 dyrekcja Instytutu Języków Obcych i organizatorzy Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET podjęli decyzję, żeby odwołać etap ustny, który miał się odbyć 18 marca 2020 r.

cone

 

II etap Konkursu – część pisemna odbędzie się w dniu 25 lutego 2020 roku od godz. 09.00 do 11.00 (rejestracja uczestników od godz. 08.00 do 08.45, prosimy o dokument ze zdjęciem np. leg. szkolna,) w siedzibie Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu ul. Kochanowskiego 44.

Aktualne informacje dotyczące WKL DUET dostępne są w zakładce Współpraca -> Z otoczeniem społeczno-gospodarczym -> DUET

Szanowni Państwo!

W imieniu Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu – zapraszamy do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Lingwistycznym „DUET”.

Konkurs „DUET” przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest przede wszystkim promowanie i popularyzowanie nauki języków obcych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności i uzdolnień lingwistycznych. Konkurs jest dwuetapowy.

Etap wewnętrzny przeprowadzany będzie 14 stycznia 2020 przez nauczycieli uczących języków obcych.

Etap międzyszkolny, finałowy odbędzie się w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu:

- 25 lutego 2020 – część pisemna

- 18 marca 2020 – część ustna

Uczestnicy konkursu muszą wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym – obowiązkowym jest język angielski. Drugim językiem do wyboru jest język niemiecki, francuski lub rosyjski.

Osobami odpowiedzialnymi za całość konkursu są: mgr Bożena Leś oraz mgr Joanna Loesch.

Regulamin, Formularz zgłoszenia oraz wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://pwsz-ns.edu.pl/ijo/wspolpraca/z-otoczeniem-spoleczno-gospodarczym/duet. Zapraszamy także do kontaktu pod numerem telefonu 693153818 (mgr Bożena Leś).

Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać e-mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem 18 441 24 71 na formularzu zgłoszenia, w terminie do 10 stycznia 2020.

Wszystkich tegorocznych Absolwentów Instytutu Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zapraszamy na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów, która odbędzie się w dniu 15 lipca 2019 r. o godzinie 11:00 w Auli im. Profesora Andrzeja Bałandy, al. Wolności 40.

Bardzo prosimy o przybycie pół godziny wcześniej, żeby mogli Państwo włożyć togi.

Tradycyjnym i bardzo miłym zwyczajem jest też jakiś drobny pomarańczowy akcent ubioru, który symbolizuje kolory naszego Instytutu - kolczyki, krawat, szpilki, szminka czy lakier do paznokci.

Zapraszamy na XII Festiwal Nauki

w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu

7 czerwca 2019 r.

na terenie Kampusu dydaktyczno-sportowego

przy ul. Kościuszki 2.

Program

Dzień Kultury Języka już 3 czerwca. Zapraszamy!
W tym roku Instytut Języków Obcych PWSZ organizuje Dzień Kultury Języka we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu.

dzień kultury języka 2019 plakat

PROGRAM DNIA KULTURY JĘZYKA do pobrania