Oferta edukacyjna Instytutu Języków Obcych

[TRANSKRYPCJA]

Instytut Języków Obcych oferuje studia pierwszego stopnia na kierunku Filologia w zakresie trzech języków obcych: języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

Do wyboru studentów są moduły: biznesowy, tłumaczeniowy oraz dwujęzyczny tłumaczeniowy. Dodatkowo można uczyć się drugiego języka, na przykład hiszpańskiego lub włoskiego. Warto zauważyć, że nauka języka rosyjskiego i języka niemieckiego prowadzona jest od podstaw.

W Instytucie Języków Obcych można także podjąć studia pierwszego stopnia na kierunku Lingwistyka dla biznesu, który jest połączeniem przedmiotów ekonomicznych z nauką dwóch języków obcych. Wśród nich znajdują się język angielski, niemiecki, rosyjski, a także język chiński lub szwedzki.

W najbliższej przyszłości planuje się uruchomienie studiów drugiego stopnia na kierunku Lingwistyka praktyczna.

Zajęcia w Instytucie Języków Obcych prowadzi wykwalifikowana kadra i native speakerzy.

Instytut dysponuje specjalistycznym sprzętem dla tłumaczy, w tym pracownią tłumaczeń symultanicznych oraz pracownią dla tłumaczy wyposażoną w program Trados.

 

Instytut Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu STUDIA Lingwistyka dla Biznesu

[TRANSKRYPCJA]

Lingwistyka dla biznesu to innowacyjny kierunek studiów pierwszego stopnia, łączący naukę dwóch języków obcych oraz przedmiotów ekonomicznych. Dzięki Projektowi finansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego możesz studiować również język chiński i język szwedzki. Połączenia: język angielski z językiem chińskim, język rosyjski z językiem chińskim i język niemiecki z językiem szwedzkim to szansa pracy w międzynarodowych korporacjach, wydawnictwach, w dyplomacji i wielu innych branżach. Oprócz wymienionych języków na Lingwistyce dla biznesu zdobędziesz wiedzę z zakresu ekonomii, marketingu, zarządzania, rachunkowości, przedsiębiorczości, stosunków międzynarodowych, negocjacji, finansów, prawa gospodarczego i podatkowego. Przedmioty te prowadzone są w języku angielskim. W ramach studiów oferujemy Ci kilkanaście zagranicznych uczelni partnerskich, do których można wyjechać na stypendium w ramach programu Erasmus + (Czechy, Francja, Hiszpania, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Węgry, Turcja). Na podstawie umowy międzynarodowej możesz również wyjechać na uniwersytet w Chinach. Nasz Instytut dysponuje specjalistycznym sprzętem dla tłumaczy, w tym pracownią tłumaczeń symultanicznych oraz pracownią dla tłumaczy Trados. Studia w IJO PWSZ w Nowym Sączu to nie tylko przedłużenie Twojej młodości, ale przede wszystkim gwarancja jakości i poziomu. Zapraszamy!

 

INSTYTUT JĘZYKÓW OBCYCH PWSZ Nowy Sącz STUDIA Lingwistyka dla Biznesu Język Chiński i Język Szwedzki

[TRANSKRYPCJA]

Lingwistka dla biznesu to jedyny kierunek w Polsce, który dzięki Projektowi finansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oferuję innowacyjne studia łączące naukę języka angielskiego i rosyjskiego z językiem chińskim, oraz język niemiecki z językiem szwedzkim. Wszystkie przedmioty ekonomiczne, takie jak ekonomia, zarządzanie, finanse i rachunkowość na wszystkich wymienionych ścieżkach językowych prowadzone będą w języku angielskim. Znajomość języka chińskiego i szwedzkiego to gwarancja dobrej pracy i możliwość rozwoju na międzynarodowym rynku. Chcesz być na czasie, studiuj Lingwistykę dla biznesu w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Jesteśmy trzecią uczelnią w Polsce, która prowadzi taki kierunek, a jedyną z tak innowacyjną ofertą. Nasze studia przygotują Cię do podjęcia dalszej nauki na kierunkach magisterskich, zarówno w obszarze studiowania języków obcych jak i kierunków ekonomicznych. Zapraszamy!

 

Filologia Niemiecka PWSZ w Nowym Sączu Studia w Instytucie Języków Obcych

[TRANSKRYPCJA]

Język niemiecki na kierunku Filologia w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu to gwarancja Twojego sukcesu na rynku pracy. Nie tylko angielski jest w cenie. Język niemiecki to język sąsiada, jego znajomość gwarantuje Ci dobrze płatną pracę w krajach niemieckiego obszaru językowego oraz na wysokopłatnych stanowiskach pracy w koncernach działających na terenie Polski. Wysoka jakość kształcenia, doceniona przez ekspertów Polskiej Komisji Akredytacyjnej, bogate wyposażenie, w tym pracownia tłumaczeń symultanicznych oraz pracownia programu Trados zapewniają doskonałe praktyczne przygotowanie w zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych. Po ukończeniu naszych studiów będziesz bardzo dobrze przygotowany do pracy jako tłumacz tekstów ekonomicznych, prawniczych, medycznych, technicznych. Blok przedmiotów tematycznych typu marka handlowa, geografia polityczna i gospodarcza, kultura, historia i literatura Niemiec poszerzą Twoją wiedzę i przygotują do studiów magisterskich w kraju i za granicą. Filologia w zakresie języka niemieckiego zapewnia możliwość wyboru modułów tłumaczeniowych oraz biznesowych. Język niemiecki na kierunku Filologia możesz studiować od podstaw. Zapraszamy!