W dniach 30.05 – 02.06., studenci Instytutu Języków Obcych wraz z opiekunami, udali się w podróż do Lwowa. Kilka dni wystarczyło, aby dzięki słonecznej pogodzie dotrzeć do najważniejszych i najpiękniejszych miejsc architektonicznych – ważnych dla samego miasta oraz jego historii – Katedry św. Jura i Starego Miasta, w tym Rynku oraz Kaplicy Boimów. Nie można było oczywiście pominąć takich zabytków jak Katedra Ormiańska, Kościół Dominikanów, plac Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza czy Pałac Potockich.

Ważnym punktem wycieczki, była wizyta w Operze Lwowskiej na trzyaktowym balecie „Bajadera”, który zachwycił zgromadzoną publiczność.

Udało się również dotrzeć do Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, by na koniec każdy z uczestników mógł podziwiać przepiękną panoramę miasta z Wysokiego Zamku.

Jak to mówią, wszystko co dobre, kiedyś się kończy... Każdy jednak wracał do Polski z uśmiechem, śpiewem na ustach, pamiątkowymi zdjęciami, upominkami i co najważniejsze bogatszy w podróżnicze wspomnienia, które pozwolą i z pewnością – rozbudzą pragnienia na kolejne wschodnie wojaże.

Tekst i zdjęcia: mgr Piotr Tokarz