Już we środę, 8 listopada, zapraszamy studentów IJO na pierwsze z cyklu "spotkań eksperckich", zorganizowane przez PWSZ we współpracy z Partnerami Uczelni.

Przyszli absolwenci kierunku Filologia, jako specjaliści językowi z językiem angielskim, rosyjskim i niemieckim, znajdą zatrudnienie w bardzo zróżnicowanych sektorach rynku, a często będą prowadzić samodzielną działalność gospodarczą. Praktyczny profil studiów kładzie szczególny nacisk na stworzenie studentom środowiska, w którym poznają zawód od podszewki i praktycznie wykorzystują zdobywane kompetencje pod okiem specjalistów. Do praktyk zawodowych i warsztatów prowadzonych przez czynnych zawodowo tłumaczy chcieliśmy dołożyć kolejną formę - spotkania z ekspertami.

Z inicjatywy Instytutu Języków Obcych, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zaprosiła Partnerów Uczelni - instytucje takie jak Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Pracy, punkt informacyjny Funduszy Europejskich i Inkubator Przedsiębiorczości - na 45 minutowe spotkania z naszymi studentami, podczas których zaznajomią studentów ze swoją działalnością i odpowiedzą na ich pytania związane ze specyfiką pracy specjalisty językowego zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.

Szczególne słowa podziękowań kierujemy do pań Katarzyny Kowalczyk oraz Eweliny Kasalik z Akademickiego Biura Karier, które zajęły się organizacją Cyklu.

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się we środę, 8 listopada.

Instytut Języków Obcych gościć będzie Eksperta z Urzędu Pracy.

Na spotkanie zapraszamy studentów II roku kierunku Filologia, a także wszystkich zainteresowanych tematyką.

Początek o godzinie 14:00, sala 208.