Dyrekcja Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Nowym ma zaszczyt zaprosić na III Studencko-Doktoranckie Sympozjum Turystyczne, które odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2018 r. w Nowym Sączu. Jego ideą będzie wymiana wiedzy, rezultatów badań oraz doświadczeń studentów i doktorantów zajmujących się problematyką szeroko rozumianej turystyki, w takich obszarach, jak:

  • zachowania konsumentów na rynku turystycznym,
  • marketing w działalności przedsiębiorstw i regionów turystycznych,
  • nowe technologie na rynku turystycznym,
  • globalizacja a turystyka,
  • polityka UE a rozwój turystyki w regionie,
  • rola turystyki w regionie,rozwój regionalny,
  • konkurencyjność/współpraca przedsiębiorstw i regionów turystycznych.

Koło Naukowe Rozwoju Regionalnego oraz Koło Naukowe Marketer i Dziennikarskie Koło Naukowe działające w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu po raz kolejny zorganizowały międzynarodowe sympozjum kół naukowych. W tym roku tematem przewodnim był „Marketing w rozwoju miast i regionów”.

Czytaj więcej

Dyrekcja Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Nowym Sączu oraz Turystyczne Koło Naukowe KUKLIK mają zaszczyt zaprosić na II Studencko-Doktoranckie Sympozjum Turystycznych Kół Naukowych, które odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2017 r. w Nowym Sączu. Jego ideą będzie wymiana wiedzy, rezultatów badań oraz doświadczeń studentów kół naukowych oraz doktorantów zajmujących się problematyką turystyki i marketingu w takich obszarach, jak:

W dniach 21-23 kwietnia 2016 r. w Nowym Sączu odbyło się I Sympozjum Turystycznych Kół Naukowych. Wydarzenie zorganizowane zostało w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Nowym Sączu przy wsparciu Turystycznego Koła Naukowego KUKLIK

W dniu 4 grudnia 2015 r. rozpoczęło się XIII Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych pt. „Polskie miasta i regiony – konkurencyjne? innowacyjne? dynamiczne?”, organizowane przez Koło Naukowe Rozwoju Regionalnego i Koło Naukowe Marketer działające w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

14 maja 2014 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu odbyła się konferencja pod tytułem „Rozwój miast subregionalnych w okresie 2014 - 2020 – perspektywy dla Nowego Sącza”.

Konferencja została zorganizowana wspólnie przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu i Urząd Miasta Nowego Sącza.

W niedzielę 20 października br. zakończyło się XI Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych zorganizowane przez działające w Instytucie Ekonomicznym PWSZ koła naukowe: Koło Naukowe Rozwoju Regionalnego, Koło Naukowe Marketer oraz Koło Turystyczne „Kuklik”. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania studentów były „Współczesne wyzwania rozwoju polskich regionów” a honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

30 listopada 2012 roku w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Nowym Sączu odbyła się konferencja naukowa w ramach projektu "eWEB"