Także w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu lipiec to gorący czas dla studentów kończących naukę, to dni obron prac dyplomowych, tak po studiach pierwszego jak i drugiego stopnia.

W naszej Uczelni rok akademicki 2021/2022 ukończyło lub ukończy naukę przystępując do końcowego egzaminu ok. 930 osób, w tym: ok. 650 na wszystkich kierunkach na studiach pierwszego stopnia, ok. 230 osób na studiach drugiego stopnia i ok. 40 na jednolitych studiach magisterskich – kierunek Fizjoterapia w Instytucie Kultury Fizycznej.

W Instytutach przedstawia się to następująco:

  • Instytut Ekonomiczny: 163 osób - studia I stopnia, 43 osoby - studia II stopnia;
  • Instytut Języków Obcych: 75 osób - studia I stopnia;
  • Instytut Pedagogiczny: 89 - studia I stopnia, 61 - studia II stopnia;
  • Instytut Zdrowia: 121 - studia I stopnia, 48 - studia II stopnia;
  • Instytut Kultury Fizycznej: 32 - studia I stopnia, 44 osoby na jednolitych studiach magisterskich;
  • Instytut Techniczny: 170 - studia I stopnia, 83 - studia II stopnia.

We czwartek, również na korytarzach Instytutu Ekonomicznego – jeszcze wynajmowanym budynku, w Ciciubabce, dało się odczuć – choć bez przesady – egzaminacyjną gorączkę. Kończących studia egzaminowało kilka komisji.

Studenci kierunku E-administracja bronili prace dyplomowe przed komisją której przewodniczyła zastępca dyrektora Instytutu Ekonomicznego dr Honorata Trzcińska, a zasiadali w niej także: prorektor Uczelni, dr Marek Reichel i promotor – dr Jarosław Handzel.

Członkowie komisji gratulowali zdanego egzaminu, podkreślając dobre i bardzo dobre przygotowanie tak dyplomowych prac licencjackich, jak i odpowiedzi. Życzyli, już byłym studentkom, udanych wakacji, ale też zachęcali do podjęcia studiów na drugim stopniu na kierunkach oferowanych przez Instytut Ekonomiczny, już w nowym, okazałym i nowoczesnym obiekcie wybudowanym dla Instytutu i – co ważniejsze – w Uczelni, które od 1 października będzie się nazywała Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.