W dniu 8 lutego 2019 r. Instytut Techniczny PWSZ gościł uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, którzy pod opieką swoich nauczycieli przyszli na dedykowane im wydarzenie pod nazwą Dzień Mechatronika. Przedsięwzięcie, organizowane w ramach współpracy ze szkołą, miało na celu promowanie kształcenia w obszarze mechatroniki. Koordynatorem inicjatywy z ramienia szkoły był mgr inż. Lucjan Guśtak. Prezentacji oferty edukacyjnej dotyczącej mechatroniki dokonał Kierownik Zakładu Mechatroniki - prof. dr hab. inż. Piotr Cyklis. Pan profesor podkreślił szczególną rolę kształcenia inżynierskiego wynikającego z postępu technicznego i potrzeb przemysłu. W kolejnym punkcie programu, Pan prof. dr hab. inż. Bogusław Cieślikowski przedstawił bardzo interesujący wykład dotyczący symptomów mechatronicznych rozwoju współczesnych pojazdów samochodowych. Wykład dotyczył zarówno nowoczesnych napędów, układów przeniesienia napędów a przede wszystkim nowoczesnych inteligentnych metod sterowania i diagnostyki. Po części wykładowej uczniowie zostali podzielni na mniejsze grupy i uczestniczyli w szeregu zajęć warsztatowych, prowadzonych przez nauczycieli Instytutu, z zakresu mechatroniki pojazdów samochodowych oraz mechatroniki przemysłowej. Najlepsi uczniowie otrzymali drobne upominki. Szczególną rolę odegrali również aktualni studenci kierunku mechatronika, którzy opiekowali się uczniami i odpowiadali na ich pytania dot. studiów w Instytucie Technicznym.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie inspiracją dla uczniów w aspekcie ich przyszłych decyzji edukacyjno-zawodowych. Obecnie istnieje duże zapotrzebowanie na dobrze przygotowanych specjalistów z zakresu projektowania i eksploatacji systemów, które zawierają coraz więcej komponentów mechatronicznych. Ten kierunek rozwoju jest widoczny zarówno w regionie, jak i na całym świecie, a wielu ekspertów wyraża opinię, iż w najbliższych latach większość produkcji oraz usług będzie obsługiwana właśnie przez systemy automatyczne.

Przyszłym maturzystom życzymy by egzamin maturalny zdali w taki sposób, by móc wybrać te studia i tę przyszłość, o której marzą.

Zachęcamy pracowników PWSZ w Nowym Sączu do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej,

nt. "Curricular (Re)forms in Education – Challenges and Perspectives", która odbędzie się w Belgradzie 20 maja 2019 r.

Organizatorem konferencji jest Wydział Edukacji Uniwersytetu w Belgradzie w partnerstwie z kilkoma europejskimi uczelniami oraz PWSZ w Nowym Sączu.

Teacher Education Faculty of the University of Belgrade organizes, in cooperation with a number of scientific and research institutions from Serbia and abroad, an international scientific conference entitled "Curricular (Re)Forms in Education – Challenges and Perspectives", to be held on 20 May, 2019. The conference focuses on two main sub-topics (to be discussed in sections organised according to teaching and educational areas):

a) Teaching Contents and Outcomes: Their Interconnectedness and Interdependence

b) New Concept of Preschool Education – From Theoretical Foundations to Feasible Curricula.

As we appreciate your results in the scientific areas related to education, we invite you to participate in our conference with your presentation.

The application for conference participation and presentation title with an abstract should be submitted by 15 February, 2019.

You will find additional information about the conference in the attachment.

Więcej informacji w Dziale nauki, rozwoju i współpracy, tel. 18 547 56 02 wew. 102 lub 101.

Zapraszamy studentów PWSZ do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy

w ramach Programu ERASMUS+ na PRAKTYKI w roku 2019

oraz do uczelni partnerskich na semestr zimowy 2019/2020

logo erasmus

Zapraszamy na spotkanie z Firmą Algoos Study Work &Travel Aborad,

partnerem Programu Erasmus+, dającym możliwość wyjazdu na praktyki

wszystkim studentom i absolwentom naszej Uczelni

Instytut Języków Obcych PWSZ - Piątek 14.12.2018 r. godz. 10:30

algoos plakat

Instytut Ekonomiczny zaprasza na Sądeckie Konwersatorium Naukowe

pt. "Bezpieczne zakupy w sieci", które poprowadzi Pan Jakub Pepłoński z Allegro

w środę 12 grudnia 2018 r. o godz. 11:30, sala 2.6

Wstęp wolny!

Instytut Ekonomiczny zaprasza na wykład w ramach Sądeckiego Konwersatorium Naukowego

pt.: "Bankowość spółdzielcza w Polsce - Misja - Wyróżniki - Wartości",

który poprowadzi Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Nowym Sączu Pani Maria Twardowska

w piątek 14 grudnia 2018 r. o godz. 11:15, sala 2.6

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy na wykład dra Stefana Florka "Opóźnienie ewolucyjne i jego negatywne konsekwencje"
19 listopada(poniedziałek) o godz. 10.30 w Auli PWSZ

PWSZ FLOREK plakat A3 podglad1 1

Zapraszamy!

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

Z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić Was do udziału w XVI Ogólnopolskim Sympozjum Kół Naukowych pt. Społeczeństwo wobec wyzwań XXI wieku, która odbędzie się w dniach 5-7 grudnia 2018 r. Organizatorami Sympozjum są: Koło Naukowe Rozwoju Regionalnego oraz Koło Naukowe Marketer działające w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Patronat nad sympozjum objął Rektor Państwowej Wyższej Szkoła Zawodowej w Nowym Sączu – dr hab. inż. Mariusz Cygnar.

Dyrekcja Instytutu Ekonomicznego

Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu

serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Przedsiębiorczości,

organizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości,

który odbędzie się w dniu 13.11.2018 r.

w godz. 10.00 - 13.00

w Instytucie Ekonomicznym PWSZ przy ul. Jagiellońskiej 61.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – wypełniony formularz proszę odesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PROGRAM

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Student-Wynalazca, organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach.