Jak zwykle w ostatni piątek września w naszej uczelni odbyła się Małopolska Noc Naukowców. 27 września 2019 r. do Instytutu Technicznego oraz do Kampusu dydaktyczno-sportowego przybyło mnóstwo sympatyków spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i twórczy. Zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe mogły znaleźć coś ciekawego dla siebie w bogatym programie tej imprezy.

 

Małopolską Noc Naukowców w tym roku uświetniły pokazy zorganizowane przy współpracy z instytucjami partnerskimi, m.in.: pokazy warsztatu pracy technika kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, pokazy żyroskopowego symulatora dachowania i warsztaty dot. bezpieczeństwa drogowego z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz  prezentacja urządzenia do reedukacji chodu Egzoszkielet EKSO GT™ z Centrum Rehabilitacji TUKAN.

Jak zwykle bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy fizyczne i chemiczne, eksperymenty oraz warsztaty w laboratoriach. Wiele osób wzięło udział w licznych grach dydaktycznych i konkursach z nagrodami. Poza tym chętnie odwiedzano Centrum Symulacji Medycznej, gdzie można było zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowania i wziąć udział w warsztatach ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa. Wielbiciele zdrowego trybu życia brali udział w zajęciach sportowych oraz warsztatach związanych z dietetyką. Można było spróbować zdrowej żywności, przygotowanej przez studentów i wykładowców Instytutu Zdrowia. W tym roku sporo osób zainteresowało się też warsztatami muzycznymi, poetyckimi oraz psychologicznymi. Niektórzy uczniowie zdecydowali się sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe przy podczas warsztatów z doradztwa zawodowego prowadzonych przez Akademickie Biuro Karier.

Miłą atmosferę zapewniły występy grup tanecznych i sportowych dzieci i młodzieży z Centrum Tańca ADeeM Anity i Dariusza Migacz, a także smaczne lody podarowane przez Firmę KORAL.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tegorocznej Małopolskiej Nocy Naukowców, studentom, wykładowcom i wolontariuszom oraz partnerom. Zapraszamy znów za rok :)

Partnerzy:

policja malopolska

 helios

koral

 

mord

 

tukan

 

adeem