W dniu 4 stycznia 2019 roku W Instytucie Technicznym PWSZ w Nowym Sączu odbyły się zawody drugiego stopnia - Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – „EUROELEKTRA”.

Uczestników zawodów, oraz członków Komitetu Organizacyjnego Olimpiady serdecznie powitał Dyrektor Instytutu Technicznego PWSZ w Nowym Sączu Prof. dr hab. inż. Adam Ruszaj.

Olimpiadę od 21 lat organizuje Stowarzyszenie Elektryków Polskich z siedzibą w Warszawie, które powołuje Główny Komitet Olimpiady, a  tworzą go nauczyciele akademiccy z politechnik, uniwersytetów i akademii oraz specjaliści związani zawodowo z przemysłem z całej Polski.

Na funkcję przewodniczącego Komitetu Okręgowego Olimpiady został powołany wykładowca w Zakładzie Mechatroniki Instytutu Technicznego PWSZ w Nowym Sączu mgr inż. Tadeusz Kantor.

Komisję reprezentowali nauczyciele akademiccy z Politechniki Krakowskiej, nauczyciele z Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu, oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Limanowej.

Pierwszy stopień olimpiady odbył się w szkołach ponadgimnazjalnych i uczestniczyło w nim ponad 2000 uczniów z ponad 100 szkół z całej Polski.

Drugi etap odbył się w 12 okręgach na terenie kraju, a wśród tych wiodących ośrodków znalazła się także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.

Finał olimpiady (zawody III stopnia) zostanie zorganizowany w dniu 15 marca 2019 roku na Politechnice Gdańskiej.

Uroczyste ogłoszenie wyników olimpiady nastąpi w dniu 16 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie Techniczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy.

W tej edycji konkursu do zadań przystąpiło 62 uczniów z czego 54 uczniów reprezentowało Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowy Sączu, a pozostali Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Limanowej. Uczniowie rozwiązywali tradycyjnie zadania w grupie elektrycznej, elektronicznej oraz teleinformatycznej.

Wszystkim uczestnikom Olimpiady serdecznie gratulujemy udziału w zawodach, oraz życzymy dalszych sukcesów.