Prawdopodobnie zastanawiasz się nad trudnym
wyborem dotyczącym kontynuowania nauki. Być może
szukasz uczelni, która pomoże Ci zdobyć wiedze
i wykształcenie na studiach wyższych. Państwowa Wyższa
Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu dysponuje ciekawą ofertą
edukacyjną studiów I i II stopnia, jednolitych magisterskich
dostosowaną do potrzeb rynku pracy. Zapewnia dobre
warunki studiowania oraz możliwość kształtowania własnych
zainteresowań w kołach naukowych i organizacjach studenckich,
a w ramach programu Erasmus+ studenci z niepełnosprawnością
mogą ubiegać się o wyjazdy na studia do uczelni zagranicznych.
Pamiętaj, że wyższe wykształcenie jest ważnym atutem
sprzyjającym w skutecznym poszukiwaniu pracy.

czy dam sobie rade2

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu podejmuje działania mające na celu dostosowanie obiektów Uczelni dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość budynków spełnia podstawowe kryteria dostępności, natomiast pozostałe są w trakcie adaptacji lub przystosowania dla osób z dysfunkcjami ruchu. Dla studentów zamiejscowych Uczelnia oferuje zamieszkanie w przystosowanym dla osób niepełnosprawnych Domu akademickim. Na terenie Uczelni działa Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych, Studencki Rzecznik Studentów Niepełnosprawnych, którzy służą pomocą w rozwiązywaniu spraw, problemów związanych ze studiami. Osoby niepełnosprawne starające się o przyjęcie na studia, obejmują takie same kryteria przyjęć jak dla innych kandydatów. Szczegółowe informacje dotyczące Uczelni, kierunków studiów, rekrutacji dostępne w informatorze dla kandydatów oraz na stronie: www.pwsz-ns.edu.pl

co uczelnia moze zaoferowac2

• Pomoc, poradę w rozwiązywaniu problemów i spraw związanych ze studiami.
  • Porady dotyczące uprawnień dla osób niepełnosprawnych.
  • Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych oraz pozostałe formy pomocy materialnej w tym stypendia: socjalne, rektora dla najlepszych studentów, zapomogi.
  • Przystosowany dla osób niepełnosprawnych Dom akademicki.
  • Indywidualne warunki i tryb odbywania zajęć dydaktycznych.
  • Indywidualne korzystanie z biblioteki.
  • Możliwość korzystania z oznaczonych miejsc parkingowych na terenie Uczelni przez studentów z niepełnosprawnością ruchową.

gdzie szukac pomocy

Wszelkich informacji udziela Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Pełnomocnik jest osobą zajmującą się pomocą osobom niepełnosprawnym, a także działaniem na rzecz likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych, mentalnych i informacyjnych oraz szerzenia działań na rzecz idei integracji społecznej poprzez zwiększanie dostępności Uczelni dla osób niepełnosprawnych.

Jeśli masz wątpliwości, pytania związane z wyborem kierunku, możliwością studiowania na naszej Uczelni, napisz, zadzwoń, umów się na spotkanie.

Kontakt:

kontakt2Instytut Techniczny, ul. Zamenhofa 1A,
33-300 Nowy Sącz, I piętro, pokój 1.3
tel. 18 547 29 08, wew.17

Więcej informacji w zakładce „Rekrutacja” na stronie: www.pwsz-ns.edu.pl